Faruk Doğa Üründül
Taraftar Yazarı
Faruk Doğa Üründül
Fenerbahçe Doğuş
Ben Doğa Üründül. 1987 yılında İzmir'de doğdum. Evliyim, İstanbul-Kadıköy'de oturuyorum. 2 yıldır Medyascope.tv üzerinden basketbol yorumculuğu yapıyorum. Aynı zamanda Eurosport Türkiye için haftalık EuroLeague yazıları yazmaktayım. Basketbolun istatistiksel verilere dayanmasına rağmen sayıların yeterli seviyede bu sporu anlatamadığını düşünüyorum. Bana göre, atılan her sayının maç içindeki yerine göre özgül ağırlığı var ve rakamların içindeki sporcu hikayelerini yakalamayı çok seviyorum. 2009 yılında Ülker Sports Arena'nın temel atmasıyla başlayan "Avrupa'nın en büyük takımı" olma serüveninde, Fenerbahçe Basketbol Takımının EuroLeague şampiyonu olarak yazdığı destanı daima bu seviyelerde kalarak devam ettireceğine inanıyorum ve okurların da yolculuğumuzda benimle birlikte olmalarını diliyorum.
Daha Fazlası
Tüm Yazıları

Final-Four: Şampiyonluğa “1” Maç Kaldı!

Fenerbahçe Doğuş, EuroLeague’in normal sezonunda oynadığı tüm maçlarda, bugüne hazırlandı. İlk başlarda tüm rotasyondan katkı alarak, oyuncuları gelecek turlar için ısıttık. Sonra Vesely ve 4 şutörlü parkeye diziliş harikası setlerimizi keskinleştirdik. Son haftalarda da savunmadaki adam değişmemizi özel seviyelere taşıdık. Kısacası, karşılaşacağımız tüm ihtimallere, Koç Obradovic mükemmeliyetçiliği ile hazırlandık.

Devamını oku

EuroLeague’de Play-Off Zamanı: Şampiyonun Yüreği

1994 yılını NBA şampiyonu olarak bitiren Houston Rockets, 1995 yılının Play-Offlarına son sıradan girer ve kimse onlara şans tanımaz. Fakat turlar zorlaştıkça, takım kimliğini tekrar hatırlar ve 1995 yılını şampiyon olarak bitirir. Şampiyon olunan maçtan sonra Houston Koçu Rudy Tamjanovic’e mikrofon uzatılır. Koç, gözleri yaşlı şekilde “Bir şampiyonun yüreğini asla hafife almayın!” diye haykırır.

Devamını oku