BALIKESİR HABERLERİ

Soya Üretimini Arttırmak İçin Harekete Geçtiler

IHA
07.08.2015 - 11:57Son Güncelleme :

Bandırma'da soya fasulyesi üretimini artırmak için toplantı düzenlendi.

IHA

Güney Marmara Bölgesi’nde soya fasulyesi üretimini arttırmak için, Balıkesir’in Bandırma Ticaret Borsası’nda toplantı gerçekleştirildi.
Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) yetkilisi Emrah Bozkurt, Planlama Programlama ve Koordinasyon Birimi Başkanı O. Erol İnce, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Ahmet Mekin Tüzün, Bandırma Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Halit Sezgin, Meclis Başkanı İsmail Tunçbilek, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Şükrü Funda ve Muzaffer Zengin, borsanın Yem ihtisas komisyonu başkanı ve Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Raif Ocak, sektör temsilcileriyle ticaret erbaplarının bir araya geldiği toplantıda, Güney Marmara’da soya fasulyesi üretiminin arttırılması için yol haritası belirlendi. Akçapınar Mahallesi’nde Ayhan Aksu isimli üreticisine ait soya fasulyesi ekili tarlada yapılan incelemelerle başlayan programa, daha sonra borsa meclis salonunda düzenlenen toplantıyla devam edildi.
EKİM AYINCA ÇALIŞTAY DÜZENLEME KARARI ALDILAR
Toplantıda, borsanın 2014 yılında başarıyla gerçekleştirdiği soya fasulyesi üretimini teşvik projesi örnek alınarak daha fazla üretim ve teşvik yöntemleri görüşüldü. Toplantıda bölgedeki soya üretiminin Çukurova gibi bölgelerde yetiştirilen soya ile eşdeğer kalitede olması gerekliliği de belirtildi. Ayrıca, sektör temsilcilerinin maliyetler konusundaki önerileri de görüşülerek, üretim aşamasında Büyükşehir Belediyesi, Ziraat Odaları ve Güney Marmara Kalkınma Ajansı, borsanın projeye yapabilecekleri katkılar üzerinde fikir belirtildi. Toplantıda, kurumların nasıl bir yol izleyeceği ve ne gibi katkılar yapacağı gibi bir çok konunun ele alınacağı geniş katılımlı bir çalıştayın Ekim 2015 ayında borsada düzenlenmesi kararlaştırıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Balıkesir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Balıkesir ilinden Soya Üretimini Arttırmak İçin Harekete Geçtiler hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Ağustos 2015 tarihinde saat 11 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Soya Üretimini Arttırmak İçin Harekete Geçtiler haberi güncellenecektir.

BALIKESİR NAMAZ VAKİTLERİ

23 Mart 2018, Cuma
 • İmsak
  05:37
 • Guneş
  07:01
 • Öğle
  13:21
 • İkindi
  16:47
 • Akşam
  19:30
 • Yatsı
  20:48
Sayfa Başı