Gündem Haberleri

GÜNDEM

  TEM'de yoğun trafik...

  AA
  24.06.2017 - 09:23 | Son Güncelleme: 24.06.2017 - 10:28

  Ramazan Bayramı tatili için yola çıkan vatandaşlar, TEM otoyolunun Bolu kesiminde araç kuyruğuna neden oldu. Ramazan Bayramı tatilinde uçakla seyahat etmek isteyenler ise, Atatürk Havalimanı'nda yolcu yoğunluğu oluşturdu.

  Ramazan Bayramı tatili için İstanbul'dan sabah saatlerinden itibaren yola çıkanlar, TEM otoyolunun Ankara yönü Bolu Dağı Tüneli kesimi ve Kuruçay mevkisi ile Gerede Karadeniz bağlantı yolunda yoğunluk oluşturdu.

  Yoğunluk nedeniyle güzergahta zaman zaman hasarlı ve yaralamalı trafik kazaları meydana geliyor.

  Bolu Emniyet Müdürlüğü ekipleri, güzergahlarda aldığı ek tedbirlerle ulaşımın durmaması için aralıksız çalışıyor.

  Otoyolun belirli kesimlerinde de Bolu İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler tarafından radarlı hız kontrolü uygulanıyor.

  Karayolları ekipleri ise Bolu Dağı Tüneli güzergahını bölgede bulunan 87 kamera ile Tünel Kontrol Merkezi'nden takip ediyor.

  Trafik ekipleri sürücülerden, aşırı hız, yakın takip, hatalı sollama yapmamalarını ve araçlarında aşırı yük taşımamalarını istedi.

  Emniyet kemerinin önemine de değinen ekipler, kemerin araçta bulananları hayata bağladığını kaydetti.

  ATATÜRK HAVALİMANI'NDA BAYRAM YOĞUNLUĞU

  Ramazan Bayramı tatilinde uçakla seyahat etmek isteyenler, Atatürk Havalimanı'nda yolcu yoğunluğu oluşturdu. Arife gününde iç ve dış hatlarda seyahat için hava ulaşımını tercih eden yolcular, sabah saatlerinden itibaren havalimanına gelmeye başladı.

  Özellikle pasaport kontrol noktalarında yoğunluk meydana geldi. Yurt dışına çıkmak isteyen gri ve yeşil pasaport sahipleri ile KKTC'ye gidiş işlemleri için oluşturulan bankoda sıra oluştu.

  Araçlarıyla terminale gelmek isteyen yolcular nedeniyle Atatürk Havalimanı girişinde zaman zaman trafik meydana geldi. Havalimanının açık ve kapalı otoparkında tatilcilerin araçlarını bırakması nedeniyle doluluk yaşandı.

  Yolcuların artan bilet taleplerini karşılamak için harekete geçen özel havayolu şirketleri mevcut uçuşlarına ek olarak 228 tarifeli sefer daha düzenledi.

  TERMİNALE "ERKEN GELİN" UYARISI

  Öte yandan Türk Hava Yolları (THY), resmi internet sitesinden bayram öncesi oluşabilecek yoğunluğa karşı olumsuz durumlar yaşanmaması için iç hatlarda en az 2 saat, dış hatlarda da en az 3 saat önce yolcuların havalimanlarında olmaları gerektiğini duyurdu. Yolculardan terminale gelmeden önce mobil uygulamadan veya internet sitesinden "check-in" işlemlerini gerçekleştirmeleri ve biniş kartlarını bastırmaları istendi.

  TEMde yoğun trafik...

  Etiketler: TEM , trafik , yoğun
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı