ANKARA HABERLERİ

Somali Federal Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı'ndan Türkiye'ye ilk resmi ziyaret

DHA
25.04.2017 - 17:08Son Güncelleme :
Somali Federal Cumhuriyeti Cumhurbaşkanından Türkiyeye ilk resmi ziyaret
DHA

ANKARA,(DHA) - Somali Federal Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Muhammed Abdullah Muhammed Farmajo ilk resmi ziyaret kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın daveti üzerine Ankara'da temaslarda bulunacak. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın daveti üzerine, Somali Federal Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Muhammed Abdullah Muhammed Farmajo'nun bugün Türkiye'ye geleceği ve resmi  ziyaretinin 28 Nisan tarihine kadar süreceği bildirildi. Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, konuk Cumhurbaşkanı'nın, 26 Nisan'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile   başbaşa ve heyetlerarası görüşmelerde biraraya geleceği kaydedildi.  Görüşmelerde, ikili ilişkilerin, gündemdeki bölgesel ve uluslararası konuların ele alınacağı belirtildi. Somali Cumhurbaşkanı Muhammed  Farmajo'nun, Ankara'daki resmi temaslarının ardından, 27-28 Nisan tarihlerinde Antalya'da düzenlenecek "Türkiye-Afrika Tarım Bakanları I. Toplantısı ve Tarım İş Forumu"na katılması öngörülüyor. 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Somali Federal Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı'ndan Türkiye'ye ilk resmi ziyaret hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Nisan 2017 tarihinde saat 17 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Somali Federal Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı'ndan Türkiye'ye ilk resmi ziyaret haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı