MANİSA HABERLERİ

Soma’ya Modern Otogar

IHA
28.10.2015 - 11:14Son Güncelleme :

MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN SOMA’DA DEVAM ETTİRDİĞİ YENİ OTO TERMİNALİNDE ÇALIŞMALAR HIZLA İLERLİYOR.

IHA

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin Soma’da devam ettirdiği yeni oto terminalinde çalışmalar hızla ilerliyor.
Soma’da Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımına devam edilen yeni otogarda çalışmalar hızlandı. Projenin büyük ölçüde tamamlandığına dikkat çeken Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu, yeni otogarı 2016 yılı içerisinde açmayı planladıklarını söyledi. Otogar binasının bittiğini belirten Gençoğlu, “Yeni otogarda firmaların odaları, bekleme salonları, otopark kısmı ve araç peronlarının olduğu bölümler tamamlandı. Bina içerisinde ekiplerimizin çok işi kaldı. Yakın zamanda otogar çevresinde peyzaj düzenlemelerine başlayacağız. Bu çalışmaların ardından otogar açılışa hazır hale gelecek. Soma’mıza hayırlı olsun” dedi.
ŞEHİR İÇİ TRAFİĞİ RAHATLATACAK
Soma’da yapımı büyük ölçüde tamamlanan yeni otogarın hizmete girmesiyle Soma’da şehir içi trafik yoğunluğunun da önemli ölçüde azalacağına dikkat çeken Gençoğlu, “Bilindiği üzere mevcut Soma garajı şehir içerisinde bulunuyor. Bu nedenle ilçe merkezinde yoğun bir trafik akışı yaşanıyor. Yeni otogarın hizmete girmesiyle bu sorunda ortadan kalkacak. Şehir içi trafik yoğunluğu büyük ölçüde azalacak” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Soma’ya Modern Otogar hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 11 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Soma’ya Modern Otogar haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı