AYDIN HABERLERİ

Söke Cumhuriyet İçin Yürüdü

IHA
30.10.2015 - 12:36Son Güncelleme :

SÖKE CUMHURİYET İÇİN YÜRÜDÜ

IHA

Söke’de Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında yürüyüş gerçekleştirildi.
Söke İlçe Kaymakamlığı ve Söke Belediyesi öncülüğünde içerisinde STK’larında yer aldığı Cumhuriyet Bayramı kutlama komitesi tarafından düzenlenen yürüyüşe katılım oldukça yoğundu. Türk Bayraklarıyla Cumhuriyet (Hükümet) Meydanında toplanan kalabalık Söke Belediyesi Şehir Bandosu ve meşaleler eşliğinde Cumhuriyet Caddesi, İstasyon Caddesi, Abdi İpekçi Caddesi ve Aydın caddesi güzergahından yürüyerek yeniden Cumhuriyet Meydanı’na geldi. Yürüyüşe çok sayıda Sökeli vatandaş da balkon ve pencerelerinden bayrak sallayarak veya caddelerde yürüyüş kortejini ellerinde bayraklarla karşılayarak destek oldu.
Yaklaşık 2 Bin 500 kişinin katıldığı yürüyüşte İlçe Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran, Söke Garnizon Komutanı Kur. Alb. Erol Akman başta olmak üzere siyasi partilerin temsilcileri, STK’ların temsilcileri ve çok sayıda vatandaş bulundu.
Cumhuriyet Meydanında kalabalığa seslenen İlçe Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu; Cumhuriyet Çocuğu ve Cumhuriyet Kaymakamı olarak gurur duyduğunu söyledi, katılan veya katılamayıp gönüllerinin kendileriyle olan herkese teşekkür etti. Konuşmanın ardından protokol üyelerince dilek balonları bırakıldı, marşlar eşliğinde yapılan havai fişek gösterisi ise herkesi büyüledi. Söke’de Cumhuriyet Bayramı’na yürüyüş coşku kattı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Söke Cumhuriyet İçin Yürüdü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Ekim 2015 tarihinde saat 12 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Söke Cumhuriyet İçin Yürüdü haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı