TRABZON HABERLERİ

Sokak hayvanlarına barınak

DHA
27.03.2017 - 13:28Son Güncelleme :
DHA

ORTAHİSAR(Trabzon) (DHA) - Ortahisar Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, çok anlamlı bir adım attı, sokak hayvanlarının barınması ilçenin muhtelif yerlerine barınaklar yerleştirdi.

Bugüne kadar sokak hayvanları için birçok proje üreten Ortahisar Belediyesi, şimdi de kedi ve köpekler için ahşap barınaklar yaptırdı. Farklı mahallelere sokak hayvanları için barınaklar yerleştirdiklerini belirten Ortahisar Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Lütfi Aydın, “Bugüne kadar sokak hayvanlarını aşılanmasından tutun da beslenmesi ve tedavisine kadar birçok alanda faaliyet yürüttük. Şimdi de çok önem verdiğimiz bir projeyi hayata geçiriyoruz. Sokak hayvanları bu barınaklar sayesinde kış aylarında soğuktan, yazın da sıcaktan korunacak. Sivil toplum örgütleriyle işbirliği yaparak ilçemizde sokak hayvanlarının yoğun olarak yaşadığı mahallelere barınakları yerleştirmeye devam edeceğiz" dedi.


 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Trabzon haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Trabzon ilinden Sokak hayvanlarına barınak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2017 tarihinde saat 13 28’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sokak hayvanlarına barınak haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı