ANKARA HABERLERİ MAMAK HABERLERİ

Sokak hayvanları için QR Kod uygulaması başladı

DHA
08.04.2018 - 11:27Son Güncelleme :
DHA

ANKARA,(DHA)-MAMAK Belediyesi sokak hayvanları için anlamlı bir projeye daha imza attı.
Hayvan sahiplendirme konusunda bugüne kadar birçok projeyi hayata  geçiren Mamak Belediyesi’nin yeni uygulaması ise QR Kod oldu. İleri teknoloji kullanılarak oluşturulan 'Beni Sahiplen2 proje kapsamında Mamak Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’nde bulunan 150 sokak hayvanı, QR Kod ve web teknolojisi ile kolayca sahiplenilebiliyor. Mamak’ta bulunan Metro Market’te başlayan pilot uygulama Türkiye’de bulunan belediyeler arasında bir ilk olma özelliği de taşıyor.
WEB SİTESİNDEN SAHİPLENİLEBİLİYOR
Sokak hayvanlarının 3 boyutlu görselleri üzerine yerleştirilen QR Kod ile tarama yaparak hayvanlar hakkında bütün bilgilere ulaşabilmek mümkün. Minik dostlara sahip olmak isteyen vatandaşlar için QR Kod uygulamasının yönlendireceği web sayfasında, her hayvanın kendi bilgilerini içeren görsellere, yaşına, cinsiyetine ve aşı bilgisine kadar birçok ayrıntıya ulaşılabiliyor. Sahiplenme işlenmeleri yine bu sayfadan yapılabiliyor. Hayvan sahiplenme konusunda bütün bilgilendirilmelerin de yapıldığı sitede dikkat etmeniz gereken bütün hususlar yer alıyor.
ÖMÜR BOYU AŞILARI ÜCRETSİZ
Sokak hayvanları için Mamak’ta bugüne kadar birçok projenin hayata geçtiğini ifade eden Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, "Sokak hayvanları için daha yaşanabilir bir dünya sunmaya çalışıyoruz. Vatandaşlarımızın da minik dostlarımızı barınağımızdan tercih etmeleri bu açıdan çok önemli. Mamak Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’mizden sahiplenilen minik dostlarımızın ömür boyu aşılarını ücretsiz olarak biz yapacağız." dedi.
FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Mamak haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Mamak haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Sokak hayvanları için QR Kod uygulaması başladı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı