BURSA HABERLERİ YILDIRIM HABERLERİ

Soğuk kış günlerinde dar gelirli ailelere ‘Yıldırım’ sıcaklık

DHA
02.12.2017 - 14:50Son Güncelleme :
DHA

BURSA,(DHA)- BURSA Yıldırım Belediyesi, kış aylarında da ihtiyaç sahibi ilçe sakinlerinin yanında olmaya devam ediyor.

Sosyal belediyecilik çalışmalarıyla örnek hizmetlere imza atan Yıldırım Belediyesi, ihtiyaç sahibi ilçe sakinlerinin kış aylarında zor durumda kalmaması için 2017’de 122 adet soba dağıtımı gerçekleştirdi. Yaptıkları tüm hizmetlerin merkezini insan odaklı çalışmalar olduğunu söyleyen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Yıldırımlı hemşehrilerimizin ihtiyaçlarını göz ardı edemeyiz. Soğuk kış aylarında zor durumda bulunan vatandaşlarımıza sobalarını teslim ediyoruz. 2017 yılında 122, 2014 yılından itibaren toplamda 466 ihtiyaç sahibi ailemize ulaşarak bu konudaki sıkıntılarını giderdik” dedi.

BİRLİK VE BERABERLİK VURGUSU

Dayanışma şehri Yıldırım’da her zaman ihtiyaç sahibi ailelerin yanlarında olduklarını aktaran Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Yaklaşık 750 bin nüfusu ile Yıldırım olarak büyük bir aileyiz. Bu ailede kimsenin mağdur olmaması için çalışmalarımızda büyük bir hassasiyet gösteriyoruz. Sosyal Paylaşım Atölyesi projemiz başta olmak üzere ihtiyaç sahibi tüm ailelere ulaşarak giyim, ev eşyası ve gıda yardımı yaparak zor durumda kalmalarını istemiyoruz” diye konuştu. Yıldırım’ın birlik, beraberlik ve kardeşlik duyguları ile bütünleştiğini vurgulayan Başkan Edebali, “Toplum olarak bizi güçlü kılan en önemli özelliğimiz, paylaşma ve dayanışma duygumuz. Sosyal belediyecilik anlayışımız gereği, ihtiyaç sahiplerinin yanlarında olurken aynı zamanda birlik ve beraberliğimizi canlı tutmayı sürdürüyoruz. Bu dayanışma sayesinde ilçemizi geleceğe taşıyoruz” şeklinde konuştu.

BAŞKAN EDEBALİ’DEN LODOS UYARISI

Bursa’da her yıl etkili olan ve üzücü olayların yaşanmasına sebebiyet veren lodosla beraber yaşanabilecek karbonmonoksit ve doğalgaz zehirlenmelerine karşı da uyaran Başkan Edebali, “Sessiz katil ve sinsi düşman olarak anılan karbonmonoksit konusunda vatandaşlarımızın dikkatli olmasını istiyoruz. Tatsız, renksiz, kokusuz olması ve tahriş etme özelliğinin bulunmaması nedeniyle fark edilmeyen karbonmonoksit gazı, özellikle lodosun etkili olduğu şehirlerde ne yazık ki her yıl can kaybına neden oluyor. Alınabilecek basit ve önemli önlemlerle zehirlenmelerin engellenerek, üzücü olayların önüne rahatlıkla geçebiliriz” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Yıldırım haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Yıldırım haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Soğuk kış günlerinde dar gelirli ailelere ‘Yıldırım’ sıcaklık haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı