ZONGULDAK HABERLERİ

Şirin; “H Sınıfı Ehliyet 1 Ocak İtibariyle Kullanılmayacak”

IHA
31.10.2015 - 15:57Son Güncelleme :

TÜRKİYE SAKATLAR DERNEĞİ BAŞKANI HÜSEYİN ŞİRİN 1 OCAK 2016 TARİHİNDEN İTİBAREN H SINIFI EHLİYETLERİN ARTIK ALINMAYACAĞINI SÖYLEDİ.

IHA

Türkiye Sakatlar Derneği Zonguldak Şube Başkanı Hüseyin Şirin H sınıfı ehliyetin 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren alınmayacağını açıkladı.
Türkiye Sakatlar Derneği Zonguldak Şube Başkanı Hüseyin Şirin H sınıfı ehliyetinin 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren alınmayacağını ifade etti. Başkan Şirin, engellilerin hastaneden alınacak rapora göre ehliyetlerin A ve ya B sınıfı olarak alınacağını belirtti. Şirin yaptığı açıklamada “Engellilerin engel gurubuna göre almış oldukları H sınıfı ehliyetler 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren bir daha alınmayacak. 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren engeliler hastaneden aldıkları sağlık kurulu rapora göre trafik şube müdürlüğüne ve kursa müracaat edip yapılacak olan işlerin ardından A veya B sınıfı olarak ehliyetlerini alacaklar. Kullanacakları araçlardaki engellenin durumuna göre özel tertibatlı ise ehliyetine özel tertibatlı araç kullanabilir yazacak. Otomatik şanzımanlı araç kullanmak yeterli ise ehliyetine otomatik şanzımanlı araç kullanabilir yazacak. H sınıfı ehliyet olan vatandaşlarımız ise alacakları sağlık kurulu raporu ile bulundukları illerdeki trafik şube müdürlüklerine giderek ehliyetlerini A veya B sınıfı olarak alacaklar” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Zonguldak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Zonguldak ilinden Şirin; “H Sınıfı Ehliyet 1 Ocak İtibariyle Kullanılmayacak” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Ekim 2015 tarihinde saat 15 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Şirin; “H Sınıfı Ehliyet 1 Ocak İtibariyle Kullanılmayacak” haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı