ADANA HABERLERİ

SİMER işsizlerin umudu oldu

DHA
31.03.2016 - 13:38Son Güncelleme :
DHA

ADANA'nın merkez Sarıçam İlçe Belediye Başkanı Bilal Uludağ, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde kurulu Sarıçam İstihdam Merkezi’nin (SİMER) bir yıllda başvuran 2 bin 213 kişiden 908’ine iş bulduğunu söyledi.

Belediye Başkanı Bilal Uludağ, SİMER’in geçtiğimiz yıl mart ayında kurulduğunu, bölgenin en dinamik istihdam organizasyonu olduğunu vurguladı. Merkezin amacının kendi bölgelerinde oturan ve iş arayan vatandaşların mevcut donanımlarına göre iş bulmalarını sağlamak olduğunu ifade eden Uludağ, çalışmaların İŞKUR, Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Organize Sanayi Bölgesi ile işbirliği halinde yürütüldüğünü kaydetti. Başkan Uludağ "Bugün itibarı ile SİMER’e iş talebi ile başvuru sayısı 2 bin 213 olup, 908 kişi farklı iş yerlerinde istihdam edilmiş ve halen çalışmaya devam etmektedir. Sarıçam’da işsiz vatandaşlarımızın iş sahibi olabilmeleri öncelikli hedefimizdir. 2016 yılı sonu SİMER kanalı ile iş sahibi edindirilecek kişi sayısını en az bin 500 kişiye ulaşmasını hedef koyduk" dedi.

ADANA,(DHA)

(31.3.2016 FOTOĞRAFLI)

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden SİMER işsizlerin umudu oldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2016 tarihinde saat 13 38’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça SİMER işsizlerin umudu oldu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı