ANKARA HABERLERİ

‘Şimdi hedefimiz Büyükşehir'i kazanmak

Murat YILMAZ
07.01.2018 - 17:10Son Güncelleme :

CHP’nin önceki gün gerçekleşen 11. Olağan İl Kongresi’nde yeniden CHP Ankara İl Başkanı seçilen Adnan Keskin, yeni dönemle ilgili Hürriyet Ankara’ya konuştu. Keskin, “Örgütlerimiz alanda. Anketlerde partimize çok büyük bir teveccüh var. Şimdi hedefimiz Ankara Büyükşehir Belediyesi’ni kazanmak” dedi.

Murat YILMAZ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ankara İl Başkanlığı’na tekrar aday olan mevcut Başkan Adnan Keskin, yeniden seçildi. Yenimahalle Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde önceki gün gerçekleştirilen CHP Ankara İl Başkanlığı’nın 11. Olağan Kongresi’nde Adnan Keskin'in yanı sıra eski Gençlik Kolları başkanlarından Ayhan Yalçınkaya da aday oldu. Yapılan oylama sonucunda Keskin 331, Yalçınkaya ise 256 oy aldı. Kongrenin ardından hedeflerinin yerel seçimlerde Büyükşehir Belediyesi’ni kazanmak olduğunu vurgulayan CHP Ankara İl Başkanı Adnan Keskin, Hürriyet Ankara’ya şu açıklamalarda bulundu:

ÇEKİŞMELİ GEÇTİ

"Kongre süreci, Ankara’da Büyükşehir Belediyesi ve bir çok ilçeyi almamızın yakın olması sebebiyle çekişmeli geçti. Birçok arkadaşımız kendilerini bu süreçte belli yerlerde görmek istediler. Kongre sonunda iki grup olarak birbirimize sarılarak birlik ve beraberlik mesajımızı verdik, Ankara’ya yakışan da buydu. Cumhuriyet Halk Partisi Ankara teşkilatı büyük bir aile. Genel Başkanımızı aday olmak isteğiyle ziyaret ettiğimde kendisine bir tane söz vermiştim; sayın genel başkanım 2019 Mart ayında Ankara Büyükşehir Belediyesi mazbatasını getirip sizin masanıza koyacağım demiştim.

ÖRGÜTLERİMİZ ALANDA

Bizim için bu çok büyük bir hedef şimdi buna çalışıyoruz. Örgütlerimiz alanda. Anketlerde partimize çok büyük bir teveccüh var. Bu teveccühü değerlendiriyoruz. Ankara’da ciddi bir oyumuz var. Yaklaşık her üç vatandaştan bir tanesi Cumhuriyet Halk Partisi’ne oy veriyor. Bu nedenle Cumhuriyet Halk Partisi olarak iyi bir adayla Ankara Büyükşehir’i ve bir çok ilçeyi de kazanacağımıza inanıyoruz. Şimdi hedefimiz Ankara Büyükşehir Belediyesi’ni kazanmak. Birlik ve beraberlik içerisinde hiç kimseyi ayrıştırmadan Ankara’yı yöneteceğiz. Ankara’yı dünyaya yakışan bir başkent yapacağız.”

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden ‘Şimdi hedefimiz Büyükşehir'i kazanmak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Ocak 2018 tarihinde saat 17 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ‘Şimdi hedefimiz Büyükşehir'i kazanmak haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

07 Mart 2018, Çarşamba
 • İmsak
  05:44
 • Guneş
  07:06
 • Öğle
  13:06
 • İkindi
  16:18
 • Akşam
  18:53
 • Yatsı
  20:11
Sayfa Başı