SİVAS HABERLERİ

Sıcak Çermikte altyapı güçlendiriliyor

DHA
27.04.2017 - 14:52Son Güncelleme :
DHA

SİVAS, (DHA)- SİVAS İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, kentin turizm değerleri arasında yer alan Sıcak Çermik termal bölgesindeki çalışmaları yerinde inceledi.
Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya'ya, DSİ 19'uncu Bölge Müdürü İsmail Kaya, Genel Sekreter Yardımcısı Mevlüt Soysal, İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürü Erdoğan Altınküpe, Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü İsmail Güner, Emlak ve İstimlak Müdürü İsmail Taştan, Su ve Kanal Hizmetleri Müdürü Sami Dağ, Sıcak Çermik Turizm Altyapı Hizmet Birliği (ÇETAB) idari ve teknik personelleri ile beraberindekiler eşlik etti. Kaya ve beraberindekiler ilk olarak ÇETAB için bölgede yapımı tamamlanarak, hizmete başlayan idari binayı gezdi. ÇETAB tarafından sunulacak olan hizmetlerin yerinden yapılmasının, termal turizm alanının bütüncül bir şekilde korunmasına ve izlenmesine önemli katkı sağlayacağı ifade edildi. Kalın Belediyesinin 2014 yılında kapatılması ve Sıcak Çermik bölgesine ait 1997 yılında hazırlanan imar planlarının Özel İdare'ye devredilmesiyle birlikte çalışmalara başlanarak, imar planlarını revize edildiği belirtildi. Bu kapsamda yapımı devam eden yollar, termal atık su kanalları ve bölgenin içme suyu ile ilgili tamamlanan ve sürdürülen çalışmaları inceleyen Kaya, DSİ Bölge Müdürü İsmail Kaya ile fikir alışverişinde bulundu.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sivas haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sivas ilinden Sıcak Çermikte altyapı güçlendiriliyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Nisan 2017 tarihinde saat 14 52’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sıcak Çermikte altyapı güçlendiriliyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı