NİĞDE HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

SGK ve İŞKUR’ dan Taşeronlara bilgilendirme

DHA
11.01.2018 - 10:44Son Güncelleme :
DHA

 

Adnan ÇELEBİ/NİĞDE,(DHA)- NİĞDE’de SGK ve İŞKUR’ dan Taşeron Personellere Bilgilendirme Faaliyeti Gerçekleştirildi

Niğde Sosyal Güvenlik İl Müdürü Mustafa Aydoğdu ve Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ali Bingül Kamu Kurumlarında görev yapan taşeron personellere 696 sayılı KHK ile getirilen kadroya geçiş süreciyle ilgili bilgilendirme faaliyetinde bulundular.

Aydoğdu ve Bingül Kamu Kurumlarını ziyaret ederek orada görev yapan taşeron personellere kadroya geçiş sürecinin nasıl olacağı hakkında bilgi verdiler.

Kadroya geçiş süreciyle ilgili olarak SGK İl Müdürü Aydoğdu; taşeron personellerin 04.12.2017 tarihi itibarıyla çalışıyor olması, emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaya hak kazanmamış olması, feragat ve sulh sözleşmesi ile ilgili prosedürün tamamlanmış olması gerektiğini ifade etmiştir. Ayrıca başvuru koşulları arasında yer alan feragat ve sulh sözleşmesi ile ilgili prosedür, işçiler açısından herhangi bir hak kaybına yol açmayacağını belirtti.

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Bingül; geçiş sürecinden sonra, işçilerin ilgili idarede çalıştıkları hizmet süreleri, 4857 sayılı İş Kanunu hükümleri çerçevesinde ödenecek kıdem tazminatına esas toplam hizmet süresi ile yıllık izin sürelerinin hesabında dikkate alınacağı ve sürekli işçi kadrosuna geçmek istemeyen veya bu süreçte geçemeyen işçilere ise hizmet alım sözleşmeleri kapsamındaki haklarının ödeneceğini söylemiştir.

İl Müdürleri ayrıca başvuru süresinde yapılacak işlemler, sınav süreci, toplu kadroya alınma ve özlük hakları konularında da bilgilendirmede bulundular.

Taşeron personellerin kadroya geçecekleri için memnun olup olmadıklarını soran Kurum müdürleri taşeron personellerin sorularını cevapladıktan sonra bilgilendirme faaliyetlerine son verdiler.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde SGK ve İŞKUR’ dan Taşeronlara bilgilendirme haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

NİĞDE NAMAZ VAKİTLERİ

16 Mart 2018, Cuma
 • İmsak
  05:24
 • Guneş
  06:45
 • Öğle
  12:56
 • İkindi
  16:17
 • Akşam
  18:56
 • Yatsı
  20:11

NİĞDE NÖBETÇİ ECZANELER

Sorunapp.com'un katkılarıyla
 • Baykal Eczanesi

  Merkez
 • Görgün Eczanesi

  Merkez
Sayfa Başı