KONYA HABERLERİ

Seydişehir Kyk’dan Muharrem Ayı Etkinliği

IHA
28.10.2015 - 15:54Son Güncelleme :

SEYDİŞEHİR İLÇESİNDE KYK MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN MUHARREM AYI DOLAYISIYLA ETKİNLİK DÜZENLENDİ.

IHA

Konya’nın Seydişehir ilçesinde Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Müdürlüğü tarafından farkındalık eğitimi kapsamında Muharrem Ayı dolayısı ile etkinlik düzenlendi.
Kredi Yurtlar Kurumu Müdürlüğü Konferans salonunda organize edilen programa, Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, İlçe Müftüsü Kemal Demirel ve yurt görevlileri ve yurtta kalan öğrenciler katıldı. Seydişehir İlahi gurubunun Tasavvuf Müziği konseriyle başlayan programda, aşure ikramı yapıldı.
KYK Müdürü Ferhat Tükel, “Kurum olarak farkındalık eğitimimizin bu ay ki konusunu Muharrem ayı dolayısı ile aşure etkinliği olarak tertip ettik. Katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ederim” dedi.
Belediye Başkanı Mehmet Tutal’da, ülkenin önemli bir süreçten geçtiğini Anadolu’yu parçalamak isteyen şer güçlerin bu günlerde boş durmadığını belirterek, öğrencilerden terörden uzak durmalarını istedi.
Seydişehir Müftüsü Kemal Demirel de, Muharrem ayı hakkında öğrencilere bilgiler verdi. Müftü Demirel, programa katılan öğrencilere, “Biz insanlar başıboş yaratılmadık. Niçin gönderilmişiz kâinatın yaratıcısını tanımak için. Yaratılış gayemizi iyi bilmeliyiz. Bu ay aşure günü olarak kutlanıyor. Aşure yardımlaşmanın simgesidir. Birliği, beraberliği dostluğu ifade ediyor. Bunun manevi bir değeri vardır” dedi.
Program, Seyit Harun Cami imamı Süleyman Koyuncu ve Alaylar Cami imamı Hüsamettin Günay’ın seslendirdiği ilahilerden sonra aşure ikramı ile sona erdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden Seydişehir Kyk’dan Muharrem Ayı Etkinliği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 15 54’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Seydişehir Kyk’dan Muharrem Ayı Etkinliği haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı