ANTALYA HABERLERİ

Sertifikalı asansörcüler

DHA
28.03.2017 - 12:37Son Güncelleme :
DHA

 

ANTALYA, (DHA) - AKE Asansör teknik servis çalışanları, ilk sertifikalalı çalışanlar oldu.

2017 yılının Mart ayından itibaren belge zorunluluğu getirilen asansör bakım onarım personelleri ile ilgili 'Asansör Bakım Onarım Sınavları'nın ilki, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri A.Ş. (MEYBEM) işbirliğinde Antalya'da gerçekleştirildi.

AKE Teknik Servis kadrosunda çalışan 15 kişi teorik ve uygulamalı sınavlardan geçerek ilk belgelendiren firma oldu. Antalya'da sınavların düzenlendiği merkezi ziyaret eden ATSO Başkanı Davut Çetin, Başkan Yardımcısı Mustafa İssi ve Meclis Üyesi Mustafa Yayla, sınav süreçleri hakkında bilgi alıp, sınava giren çalışanlarla bir araya geldi.

AKE Asansör Teknik Servisten Sorumlu yönetici Canan Gürkan, “AKE olarak sektörümüzle ilgili tüm gelişmeleri yakından takip ediyor, çalışanlarımızın mesleki gelişimini çok önemsiyoruz" dedi. Her yıl onlarca lise ve üniversite öğrencisine AKE'de staj imkanı da sağladıklarını vurgulayan Gürkan, gençlere bu mesleği öğretmek ve sevdirmek istediklerini, gençlerin eğitimine katkı sunmayı bir kurumsal sosyal sorumluluk misyonu olarak gördüklerini belirtti.

Gürkan, “ATSO ve TOBB tarafından düzenlenen Asansör Bakım Onarım Sınavları'nda çalışanlarımız sınavları başarıyla tamamladı. AKE olarak çalışanlarını sertifikalandıran ilk firma olmaktan dolayı gururluyuz. Ayrıca, AKE bünyesinde oluşturulan AKEDEMİ ile eğitimler veriyor, asansör ve yürüyen merdiven sektörüne hazır, yetişmiş teknik çalışan kazandırıyor, teknik liselerde tam donanımlı derslikler açarak sektörün ve ülkemizin geleceği için yatırımlar yapıyoruz" dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Sertifikalı asansörcüler hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2017 tarihinde saat 12 37’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sertifikalı asansörcüler haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı