ANKARA HABERLERİ

Sertifikalarını alan girişimciler iş yeri açıyor

AA / Soner Aksakal
29.02.2016 - 15:22Son Güncelleme :

- Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde uygulamalı girişimcilik eğitimi alan 50 kişi iş yeri kurdu

AA / Soner Aksakal

ANKARA (AA) - Gölbaşı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsa Albut, uygulamalı girişimcilik sertifikası alan 50 kişinin iş yeri açtığını söyledi.

Albut, gazetecilere yaptığı açıklamada, ilçede ocak ayında KOSGEB, İŞKUR ve Gölbaşı Esnaf ve Sanatkarlar Odası işbirliğinde uygulamalı girişimcilik kursları düzenlendiğini ifade etti.

Kursa 50 kişinin katıldığını belirten Albut, "Kurs sonunda 50 katılımcımız iş yeri açarken devletimizin sağlamış olduğu hibe ve faizsiz kredi imkanından yararlanma şansı yakaladı. Amacımız piyasada yeni iş arayışında olan kişilerin daha bilinçli bir şekilde iş hayata atılmalarına katkı sağlamak. iş hayatında karşılaşacakları sorunları nasıl atlatacaklarını bu kursla bilgilendirdik. Önümüzde ki dönemlerde istek doğrultusunda tekrar kurs açmayı planlamaktayız" dedi.

Kurumsal temizlik hizmeti sunan bir şirketi olduğunu belirten girişimci Eren Bağcı ise KOSGEB, İŞKUR ve Gölbaşı Esnaf ve Sanatkarlar Odasının açtığı kurs sayesinde iş yerini daha modern hale getirmeyi düşündüğünü vurguladı.

Bağcı, "Kursa katılarak sertifika almaya hak kazandım. Bu kursun açılmasını sağlayan KOSGEB,İŞKUR ve Gölbaşı Esnaf ve Sanatkarlar Odasına teşekkür ederim" diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Sertifikalarını alan girişimciler iş yeri açıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Şubat 2016 tarihinde saat 15 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sertifikalarını alan girişimciler iş yeri açıyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı