KARS HABERLERİ

SERKA, 2 Bin 143 Kişiye Girişimcilik Sertifikası Kazandırdı

IHA
28.10.2015 - 10:40Son Güncelleme :
SERKA, 2 Bin 143 Kişiye Girişimcilik Sertifikası Kazandırdı
IHA

Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) işbirliğiyle Kars, Ardahan, Iğdır ve Ağrı illerinde düzenlenen eğitimlerle 2 bin 143 kişi girişimcilik sertifikası sahibi oldu.
SERKA, KOSGEB işbirliğiyle 2011 yılından bugüne kadar faaliyet yürüttüğü dört ilde toplam 81 Girişimcilik Eğitimi düzenledi. Girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak ve girişimcilerin kuracakları işletmelerin başarı düzeylerini arttırmak amacıyla düzenlenen eğitimlere başvuran toplam 2 bin 369 katılımcıdan 2 bin 143’ü eğitimini tamamlayarak KOSGEB’den girişimcilik sertifikası almaya hak kazandı.
Eğitimlerin başladığı tarihten bugüne kadar en fazla eğitim Ağrı’da düzenlendi. Ağrı’da düzenlenen 33 eğitime başvuran 978 kişiden 917’si sertifika aldı. En az eğitim ise, Iğdır’da gerçekleştirildi. Buna göre, düzenlenen 4 eğitimde başvuran 120 kişiden 111’i girişimcilik sertifikası aldı. Kars’ta düzenlenen 28 eğitimde başvuruda bulunan 792 kişiden 678’i belge almaya hak kazandı. Ardahan’da ise, 16 eğitim düzenlendi. Başvuruda bulunan 479 kişiden 437’si girişimcilik sertifikası aldı.
70 saatlik ücretsiz eğitimi tamamlayan ve KOSGEB tarafından başarılı bulunan girişimcilere 30 bin liraya kadar hibe, 70 bin liraya kadar da faizsiz kredi desteği veriliyor. Eğitimlerde katılımcılara, girişimcilik niteliklerinin sınanması, iş fikirlerinin geliştirilmesi, yaratıcılık egzersizleri, iş planı kavramı ve öğeleri, pazar araştırması, pazarlama, üretim, yönetim, finansal planlar, iş planının yazılması ve sunumu konularında bilgi veriliyor.
Ücretsiz Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ne başvuruda bulunmak isteyen girişimci adayları, detaylı bilgi almak ve başvuruda bulunmak için Serhat Kalkınma Ajansı’nın Kars merkezdeki binası ile Ağrı, Ardahan ve Iğdır illerinde bulunan Yatırım Destek Ofislerine başvuruda bulunabilirler.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kars haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kars ilinden SERKA, 2 Bin 143 Kişiye Girişimcilik Sertifikası Kazandırdı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 10 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça SERKA, 2 Bin 143 Kişiye Girişimcilik Sertifikası Kazandırdı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı