İZMİR HABERLERİ

Selçuk Belediyesi’nden Kültür, Sanat Ve Spor Atağı

IHA
15.10.2015 - 14:29Son Güncelleme :

2015-2016 DÖNEMİNDE HALKIN TALEPLERİ DOĞRULTUSUNDA AÇILACAK KÜLTÜR, SANAT VE SPOR KURSLARI İÇİN BAŞVURULAR 26 EKİM PAZARTESİ GÜNÜNE KADAR SELÇUK BELEDİYE BİNASINDA BULUNAN HİZMET MASASINA YAPILABİLECEK

IHA

Selçuk Belediyesi kültür, sanat ve spor alanında önemli bir eğitim atağı yapmaya hazırlanıyor. 2015-2016 döneminde halkın talepleri doğrultusunda açılacak kültür, sanat ve spor kursları için başvurular 26 Ekim Pazartesi gününe kadar Selçuk Belediye binasında bulunan hizmet masasına yapılabilecek.
Selçuk Belediyesi kültür, sanat ve spor alanında açılacak kursları belirlemek amacıyla 26 Ekim tarihine kadar vatandaşların taleplerini topluyor. Toplanan talepler arasında gitar, keman, klarnet, ney, ud, halk oyunu, tiyatro, Türk Halk Müziği Korosu, Türk Sanat Müziği Korosu, çocuk korosu, resim, el sanatları, pilates gibi kursların yanı sıra vatandaşların katılmak istediği kurslar da yeterli talep sağlanması durumunda açılacak. Önceden belirlenen ya da vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda açılacak kurslar için en az 10 kişilik talep yeterli olacak. Asgari maliyetlerle ücretlendirilecek kursların ilk bir ayı için kursiyerler ödeme yapmayacak.
HER YAŞTAN VATANDAŞ
Selçuk Belediyesi’nin kültür, sanat ve spor atağı hakkında açıklama yapan Selçuk Belediye Başkan Yardımcısı Ali Karakurt, “Bu yıl vatandaşlarımızın da talepleri doğrultusunda kültür, sanat ve spor alanında birbirinden önemli kurslar açmayı planlıyoruz. Her yaştan, her meslek gurubundan vatandaşımız ilgi alanları ve istekleri doğrultusunda açılması planlanan kurslar için kayıt yaptırabilir. Bunun yanı sıra belirlenen alanların dışında doğrultusunda da en az 10 vatandaşımızdan belli bir kursun açılması için talep gelirse söz konusu kursun açılması yönünde girişimlerimiz olacak” dedi. Belediyelerin hizmet üretmenin yanı sıra kentlerde kültür, sanat ve spor alanında önemli girişimlerde bulunması gerektiğinin altını çizen Karakurt, “Boş vakitlerini değerlendirmek, yeteneklerini ortaya çıkarmak, hobi edinmek, spor yapmak isteyen her yaştan vatandaşımızı belediyemiz Selçuk Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler bünyesinde açılacak kurslara katılmaya davet ediyorum” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Selçuk Belediyesi’nden Kültür, Sanat Ve Spor Atağı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Ekim 2015 tarihinde saat 14 29’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Selçuk Belediyesi’nden Kültür, Sanat Ve Spor Atağı haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

24 Ocak 2018, Çarşamba
 • İmsak
  06:51
 • Guneş
  08:16
 • Öğle
  13:29
 • İkindi
  16:08
 • Akşam
  18:31
 • Yatsı
  19:51
Sayfa Başı