AYDIN HABERLERİ

Şehrin Karmaşasından Sıkılınca Kendini Doğal Yaşama Adadı

IHA
25.07.2015 - 09:19 |Son Güncelleme :

YENİPAZAR'DA DOĞAL GIDALAR ÜRETİLİYOR

IHA

Aydın’da doğup büyüyen ve Marmara Üniversitesi Uluslar arası İlişkiler Bölümünü Birincilikle bitiren 33 yaşındaki Nehrin Gündoğan, büyükşehirlerin karmaşasından ve doğallıktan uzak yaşantısından bıkınca kendisini doğal yaşama adadı.
İyi bir kariyere ve işe sahip olmasına rağmen hormonlu hayata dayanamayan Nehrin Gündoğan, İstanbul’dan memleketi Aydın Yenipazar’a taşınıp yeni nesli bilinçlendirmek için doğal yaşam ve bilinçli tüketim atölyeleri kurdu. Bir yandan üretim yapıp diğer yandan da çalışmalarını internet aracılığı ile tanıtan Nehrin Gündoğan’a başarılı çalışmalarından dolayı Belediye Başkanı Zafer Savcı teşekkür etti.
“BÜYÜKŞEHİR VE HAZIR GIDALARA ÖZENMEYİN”
Aydın’ın sakin şehri Yenipazar’da 1982 yılında dünyaya geldiğini ve pek çok çocuk gibi kendisinin de büyükşehirlere ve sürekli televizyonlarda reklamı yapılan hazır ve bol katkılı gıdalara bir zamanlar özendiğini belirten Nehrin Gündoğan, “Bir zamanlar hayalini kurduğum uluslararası İlişkiler bölümünü birincilikle tamamlayıp Marmara Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Para Yönetimi master programını bitirdim. Pek çok kişinin özenerek baktığı İstanbul yaşantısını geride bırakıp memleketim olan Sakin Şehir Yenipazar’a yerleştim. İnsanoğlu’nun yaşamında en önemli şey sağlık huzur ve mutluluk. Ancak her şeyin başı sağlık. Bunun yolu da sağlıklı beslenmeden geçiyor. Gelişen teknoloji maalesef her alanda insanlığın faydasına olmadı. Gıdalarımızı bile kendi kendimize zehir haline getirdik. Bu da insanların sağlığını kaybetmesine, sağlığı kaybolan insanların ise mutsuzluğuna neden oldu. Bu nedenle kendi memleketimde daha doğal yaşamak için büyükşehirden geri geldim. Ege Home Made’i kurdum. Amacımız dalından kavanoza yüzde 100 ev yapımı ürünlerimizi tamamen doğal haliyle bilinçli tüketiciye ulaştırmak ve yeni nesli bilinçlendirmek” dedi.
“KULLANILAN ÜRÜNLERİN TOHUMLARI BİLE YERLİ”
Dalından kavanoza ya da sofraya tamamen doğal ürünleri işlerken, gıda maddesi olarak kullanılan her şeyin tohumunun bile yerli olmasına büyük özen gösterdiğini belirten Nehrin Gündoğan, bir yandan doğal gıdalar üretirken diğer yandan hemcinslerine iş veriyor hem de Yenipazar’ın tanıtımını yapıyor. Zeytinyağından, turunç reçeline kadar üretim yaptıkları her şeyin yüzde 100 doğal yöntemlerle yapıldığını belirten Gündoğan, “Yerli tohumla doğal yöntemlerle evrimini tamamlamış sebze ve meyvelerden katkı ve koruyucu madde olmaksızın tamamen doğal ürünler elde ediyoruz. Tüm bunları anneannelerimizin büyüklerinden öğrendikleri geleneksel tariflerle günümüzde uygulayıp geleceğimize taşımaktayız. Sağlıklı bir nesil için üretiyoruz. Doğal yaşam için doğal olanı tercih ediyoruz” diyerek sağlıklı olmak isteyen herkesin doğal yaşamasını tavsiye etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Şehrin Karmaşasından Sıkılınca Kendini Doğal Yaşama Adadı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Temmuz 2015 tarihinde saat 09 19’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Şehrin Karmaşasından Sıkılınca Kendini Doğal Yaşama Adadı haberi güncellenecektir.

AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ

19 Ekim 2019, Cumartesi
 • İmsak
  05:53
 • Güneş
  07:13
 • Öğle
  12:59
 • İkindi
  16:04
 • Akşam
  18:34
 • Yatsı
  19:50
Sayfa Başı