YALOVA HABERLERİ

Şehitlikten gelen toprak Yalova’da

DHA
30.03.2017 - 13:04Son Güncelleme :
DHA

Süheyla GÖZDERELİLER/YALOVA, (DHA)- YALOVA Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Şubesi Başkanı Ayşen Saraç, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ı makamında ziyaret etti. Saraç, katıldığı Ulusal Çağdaş Gençlik Çanakkale Abide Buluşması’nda, şehitlikten aldığı toprağı da Başkan Salman’a verdi.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin bu yıl 11.’sini organize ettiği Ulusal Çağdaş Gençlik Çanakkale Abide Buluşması, 1600 gencin katılımıyla gerçekleştirildi. Türkiye’nin her şehrinden ve Yalova’dan da Yürüyen Köşk’ten alınan toprak Çanakkale’ye götürülerek şehitliklere ve Türkan Saylan anısına dikilecek olan çınar ağacının köklerine serpildi. Yürüyen Köşk’te Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Yalova Şubesi üyeleri ile bir araya gelen Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, şehitliğe konmak üzere Yalova’dan gönderilecek toprağı köşkün bahçesinden alarak dernek üyelerine teslim etmişti. Çanakkale’ye gönderilecek toprağın daha anlamlı olması amacıyla bu iş için Yürüyen Köşk’ün bahçesi seçilmişti. Saraç, katıldığı anlamlı program sonrasında şehitlikten aldığı toprağı da Başkan Salman’a verdi. Başkan Salman, şehitliklerden getirilen toprağın önemine vurgu yaparak, “Türk tarihinin en büyük ve en önemli zaferlerinden olan Çanakkale Zaferi’nde şehit düşen bu memleketin güzel evlatlarının bedenlerini örten bu özel toprakları şu anda ellerimde tutabilmek bile beni ziyadesiyle duygulandırdı. Bu toprağı kentimizle özdeşleşen Ata’mızın bizlere mirası olan Yürüyen Köşk’ümüzün yanındaki ulu çınar ağacının toprağı ile karıştırarak aziz şehitlerimiz gibi ölümsüz olmasını sağlayacağız” dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Yalova haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Yalova ilinden Şehitlikten gelen toprak Yalova’da hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2017 tarihinde saat 13 04’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Şehitlikten gelen toprak Yalova’da haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı