Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Şehitlerin 5'inin acı haberi Ankara'ya ulaştı

  DHA
  01 Nisan 2016 - 01:43Son Güncelleme : 01 Nisan 2016 - 11:48

  Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde PKK'lı teröristler dün akşam saatlerinde, özel harekât polislerini taşıyan zırhlı servis aracının geçişi sırasında yol kenarına park ettikleri bomba yüklü aracı uzaktan kumandayla infilak ettirdi. Saldırıda 7 polis şehit oldu, 13’ü polis 27 kişi yaralandı. Hain saldırıda şehit olan polislerden 5'inin acı haberi Ankara'ya ulaştı.

  Saldırı, servis aracının, Bağlar Bağcılar Mahallesi 1216 Sokak üzerinden geçişi esnasında saat 17.00 sıralarında meydana geldi. Diyarbakır'a başka illerden takviye olarak gelen polisleri yurda götüren çevik kuvvete ait zırhlı midibüs geçerken teröristler yol kenarına park ettikleri bomba yüklü aracı uzaktan kumanda ile infilak ettirdi.

  Patlamada midibüs büyük hasar görürken araçta bulunan polislerden Alper Zor (45), Necdet Alıcı (48), Fatih Mehmet Ertuğrul (47), Mustafa Yiğitalp (46), Serkan Talan (36), Mustafa Karakaya (28) ve İlyas Kaygusuz (27) şehit oldu. Bomba yüklü araç parçalanırken, patlamanın şiddetiyle şehirlerarası otobüs terminali ve çevredeki çok sayıda binanın camları kırıldı, araçlarda hasar meydana geldi. Bölgeye çok sayıda ambulans, polis ekipleri ile itfaiye sevk edildi.

  Polis, bomba yüklü olduğu iddia edilen beyaz renkli bir aracı park ettikten sonra uzaklaşan şahsı yakalamak için operasyon başlattı.

  5 ŞEHİT HABERİ ANKARA'YA

  Diyarbakır’da teröristlerce düzenlenen bombalı saldırıda şehit düşen polislerden 5’inin acı haberi Ankara’daki ailelerine ulaştı.

  Şehit Mustafa Karakaya’nın Yenimahalle’deki Çamlıca Polis Lojmanları'nda yaşayan ailesine acı haber, sağlık ekipleri eşliğinde verildi. Erzurum nüfusuna kayıtlı olan şehit polisin Diyarbakır’a yeni gittiği belirtildi.

  Şehit Alper Zor’un Güzelyaka Mahallesi 541. Sokak'ta oturan eşine şehadet haberi yetkililer tarafından verildi. Acı haber sonrası aile yakınları kriz geçirdi. Belediye yetkilileri evin bulunduğu sokağa taziye çadırı kurdu. Şehit, Zor’un 2 kız çocuğu babası olduğu kaydedildi.

  Ankara’daki diğer 2 şehidinin acı haberi ise Etimesgut Topçu Mahallesi’nde bulunan ailelerine yetkililer tarafından verildi. Polis memurlarından Necdet Alıcı’nın eşi Bedriye Alıcı’ya acı haber sağlık ekipleri eşliğinde verildi. Şehit Alıcı'nın 3'ü erkek 4 çocuk babası olduğu, şehit Fatih Mehmet Ertuğrul’un da bir erkek çocuk babası olduğu belirtildi. İki şehidin evine Türk bayrakları asıldı, belediye yetkilileri taziye çadırı kurdu.

  Şehitlerin 5inin acı haberi Ankaraya ulaştıDİYARBAKIR’DAKİ PATLAMA İLE İLGİLİ SORUŞTURMA BAŞLATILDI

  Diyarbakır’da bomba yüklü araçla yapılan saldırıya ilişkin soruşturma başlatıldı. 

  Konuya ilişkin Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yazılı açıklama yapıldı.

  Açıklamada, “Bağlar ilçesi Bağcılar Mahallesi 1216. Sokak’ta meydana gelen bomba yüklü araç ile saldırı sonucu 7 polisimiz şehit olmuş 15 polis ile 12 sivil olmak üzere toplam 27 vatandaşımızın yaralandığı olayla ilgili olarak Cumhuriyet Başsavcılığımızca soruşturma başlatılmıştır. Cumhuriyet Başsavcılığımızca şehitlerimizin otopsilerinin tamamlandığı, olay yeri keşfi yapıldığı, olay tanıklarının tespitine çalışıldığı, olaya ilişkin görüntüler üzerinde incelemeler yapılarak, olayı gerçekleştiren fail ya da faillerin yakalanmasına yönelik çalışmaların devam ettiği, soruşturmanın Cumhuriyet Başsavcısı nezaretinde 2 Cumhuriyet Başsavcı Vekili ve 2 Cumhuriyet Savcısı tarafından yürütüldüğü, Cumhuriyet Başsavcılığımızca yürütülen 2016/10004 numaralı soruşturma titizlikle çok yönlü olarak devam etmekte olup, soruşturmanın safahatı ve sonucu hakkında kamuoyuna ayrıca bilgi verileceği, kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.

  Şehitlerin 5inin acı haberi Ankaraya ulaştıFotoğraflar: Selahattin SÖNMEZ

  Nusaybinden acı haber: 2 şehitNusaybin'den acı haber: 2 şehit

  ACI HABER EVLERE ULAŞTI

  Şehit polis Necdet Alıcı, Erdoğanın Başbakanlığı döneminde koruma polisiydiŞehit polis Necdet Alıcı, Erdoğan'ın Başbakanlığı döneminde koruma polisiydi

  Bağlar ilçesinde özel harekat polislerini taşıyan servis aracının geçişi sırasında teröristlerce düzenlenen saldırı sonucunda şehit düşen Ankara Özel Harekat Şube Müdürlüğü'nün polis memurlarından Alper Zor'un (45) Ankara Yenimahalle'de bulunan evine acı haber, yetkililer tarafından ulaştırıldı.

  Şehit polis İlyas Kaygusuzun 2 aylık bebeği vardıŞehit polis İlyas Kaygusuz'un 2 aylık bebeği vardı

  Şehit polis Zor'un evinin bulunduğu sokağa büyük boy Türk bayrağı asıldı. Sokaktaki evlerde de komşularının cam ve balkonlarına Türk bayrağı astıkları görüldü. Evin önüne Yenimahalle Belediyesi tarafından taziye çadırı kuruldu. 112 Acil Sağlık Servis ekipleri de hazırda bekledi. Şehit polis Zor'un evli ve iki çocuk babası olduğu öğrenildi.

  Şehit Serkan Talan geçici görevle Diyarbakıra gitmiştiŞehit Serkan Talan geçici görevle Diyarbakır'a gitmişti

  Saldırıda şehit olan diğer özel harekatçı polis memuru Mustafa Yiğitalp'in (46) Ankara Yenimahalle'deki evine de acı haber yetkililer tarafından ulaştırıldı. Şehit Yiğitalp'in de evinin bulunduğu sokağa büyük boy Türk bayrağı asıldı. Şehidin komşularının da evlerine Türk bayrağı astığı görüldü.

  Bombanın bırakılma anı, o araç olabilirBombanın bırakılma anı, o araç olabilir

  ETİMESGUT'UN ŞEHİTLERİ

  Şehit özel harekat polisi Necdet Alıcı'nın (48) da Etimesgut'taki evine de acı haber yetkililer tarafından ulaştırıldı.
  Şehit Alıcı'nın evine Türk bayrağı asıldı. Etimesgut Belediyesi tarafından taziye çadırı kuruldu.

  Şehit Fatih Mehmet Ertuğrul’un baba ocağına ateş düştüŞehit Fatih Mehmet Ertuğrul’un baba ocağına ateş düştü

  Alıcı'nın evli, 3 oğlu ve bir kızının olduğu ve oğullarından Kürşat ve Neşet'in ikiz olduğu öğrenildi. Şehit Alıcı'nın bir kaç gün önce Diyarbakır'a geçici görevli olarak gittiği belirtildi.

  Şehit Mustafa Karakaya bir yıllık evliydiŞehit Mustafa Karakaya bir yıllık evliydi

  Şehit özel harekat polisi Fatih Mehmet Ertuğrul'un (47) da Etimesgut'taki evine de acı haber yetkililerce ulaştırıldı. Evine Türk bayrağı asıldı, aile ve yakınları ile komşuları ve meslektaşlarının taziye için geldikleri gözlendi.

  Etiketler: Bağlar , diyarbakır , şehit
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı