GİRESUN HABERLERİ

Şehit Polis Can Şencan çeşmesi yenilendi

DHA
05.03.2018 - 12:30Son Güncelleme :
DHA

Hakan KABAHASANOĞLU/GİRESUN (DHA) – GİRESUN Belediyesi şehit polis memuru Can Şencan çeşmesini yeniden düzenledi.

Çıtlakkale Mahallesi Avukat Ahmet Ersöz Sokak üzerinde bulunan ve önceki yıllarda yapılan şehit polis Memuru Can Şencan çeşmesi, Belediye Çözüm ve Koordinasyon Birimine bağlı Acil Ekip tarafından yeniden onarılarak hizmete açıldı. Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Giresun Belediyesi yetkilileri şu değerlendirmelerde bulundu:

“Çeşmenin ana gövdesi yerinden sökülerek, gerekli tamiratları ve boyama işlemlerinin yapılması için atölyeye götürüldü. Çeşme alanının mevcut alt zemini sökülüp, yeni bir zemin düzenlemesi yapıldı. Alanın sağ ve sol taraflarına dekoratif sokak lambaları konulup, alan içine oturma bankı, çam ağacı fidanı, yeşil alan, şehidin kısa özgeçmişinin yazıldığı büst, bayrak direği dikilip, alan koruma çemberine alındı. Zemin ve çevre düzenleme çalışmasının ardından atölyede gerekli bakım ve onarımları yapılan çeşme gövdesinin montajı yapılarak suyu bağlandı. Çalışmaların son bulmasının ardından Türk Bayrağı göndere çekildi. Şehit Polis Memuru Can Şencan, yeniden düzenlenerek hizmete açılan çeşmesi ile hatıralarda yaşayacak.”

Aslen Samsun’lu olan 1976 doğumlu Şehit Polis Memuru Can Şencan ilk görevine 1994 yılında Giresun’da başlayan ve 2004 yılının Temmuz ayına kadar Giresun’da görev yaptı. Şehit Polis Şencan 2004 yılında Giresun’dan Ağrı iline tayin olmuş, görevine başladıktan bir hafta sonra görevli olduğu ekip aracına yapılan terör saldırısı sonucu şehit düştü.

Acil Ekip yetkilileri şehir genelinde bulunan ve şehitlerimiz adına yapılan 3 adet çeşmenin de gerekli bakım, onarım ve çevre düzenleme çalışmalarını yaparak şehitlerimizin adına yaraşır hale getirecek.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Giresun haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Giresun haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Şehit Polis Can Şencan çeşmesi yenilendi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı