TEKİRDAĞ HABERLERİ

Şehidin adı Çerkezköy'de bir okula verildi

AA / Mehmet Akif Aldoğan
27.02.2016 - 16:21Son Güncelleme :
Şehidin adı Çerkezköyde bir okula verildi
AA / Mehmet Akif Aldoğan

TEKİRDAĞ (AA) - Çerkezköy Özel İdare İlkokulu’nun adının Şehit Mustafa Baykuş İlkokulu olarak değiştirileceği bildirildi.

Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, yaptığı yazılı açıklamada kaymakamlığın girişimleri sonucu 3 Mayıs 1999'da Bingöl'ün Yayladere mevkisinde şehit edilen piyade er Mustafa Baykuş’un adının Özel İdare İlkokulu'na verileceğini belirtti.

Kararın Tekirdağ Milli Eğitim Komisyonu'nu tarafından oy birliği ile kabul edildiğini ve valilik tarafından onandığını bildiren Kubilay, "Özel İdare İlkokulu’na şehit ailemizin onayı ile Şehit Er Mustafa Baykuş'un adı verildi. Şehidimizin adının bir okulda yaşatılması bizleri son derece mutlu etti. Bugün bu topraklarda yaşıyorsak bunları kahramanca savaşan ve şehit düşen tüm şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçluyuz. Bu vesile ile tüm aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimiz minnet, şükran ve saygı ile anıyorum" ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tekirdağ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tekirdağ ilinden Şehidin adı Çerkezköy'de bir okula verildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2016 tarihinde saat 16 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Şehidin adı Çerkezköy'de bir okula verildi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı