KOCAELİ HABERLERİ

SEDAŞ'tan elektrik faturası uyarısı

DHA
31.03.2016 - 12:32Son Güncelleme :
SEDAŞtan elektrik faturası uyarısı
DHA

SEDAŞ'tan elektrik faturası uyarısı

İZMİT, (DHA) - SAKARYA Elektrik Dağıtım A.Ş. (SEDAŞ) fatura tahakkuku ve tahsilatı yapılmadıklarını bildirerek, sadece yasal mevzuat kapsamında kaçak ile mücadele edilirken, tespit tutanağına bağlanmış olan kaçak elektrik ve cezalı tahakkukunun yapıldığını açıkladı.

Sakarya, Kocaeli, Bolu ve Düzce'nin enerji dağıtım hizmetini sağlayan SEDAŞ yaptığı açıklamada, mesken, ticarethane, sanayi ve tarımsal sulama tarifesinde fatura tahakkuku ve tahsilatı yapmadıklarını, sadece yasal mevzuat kapsamında kaçak ile mücadele edilirken, tespit tutanağına bağlanmış olan kaçak elektrik ve cezalı tahakkukunun yapıldığını açıkladı. Fatura tahakkukunu ve tahsilatını Sakarya Elektrik Pazarlama A.Ş. (SEPAŞ) yaparken, SEDAŞ'tan yapılan açıklama şöyle:
"2013 yılı itibariyle, Elektrik Piyasası Kanunu ve EPDK kurul kararı çerçevesinde 'dağıtım' ve 'perakende satış' faaliyetlerinin ayrıştırılması ile yeniden yapılanan SEDAŞ, son 3 yıldır sadece elektrik dağıtım hizmeti veriyor. Sayaç okuma, kayıp kaçakla mücadele, elektrik şebekesinden enerji talep edenlere enerji müsaadesi verilmesi, elektrik proje tasdikleri, yeni binaların elektrik bağlantı sözleşmeleri, enerji bağlantılarının yapılması, enerji kesme ve açma işlemleri, sayaç sökme ve takma işlemleri ve yatırımlara ait faaliyetler de SEDAŞ'ın hizmet kapsamında yer alıyor. SEDAŞ'ın, faaliyet ayrıştırması sonrasında müşteri portföyü perakende satış şirketine geçtiğinden dolayı, bölgesindeki tüketicilerden kaçak tutanağına bağlanmış olan tüketimler için düzenlenmiş kaçak elektrik faturası dışında, elektrik faturalarını tahsil etme gibi bir faaliyeti bulunmuyor" 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kocaeli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kocaeli ilinden SEDAŞ'tan elektrik faturası uyarısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2016 tarihinde saat 12 32’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça SEDAŞ'tan elektrik faturası uyarısı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı