İSTANBUL HABERLERİ

Scott Slovic ve Serpil Oppermann İKÜ'de

DHA
28.03.2017 - 10:25Son Güncelleme :
DHA

İSTANBUL (DHA) - İSTANBUL Kültür Üniversitesi (İKÜ) Fen-Edebiyat Fakültesi, İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü, her yıl geleneksel olarak düzenlediği“VIATALKS” çalıştayında, bu yıl dünya çapında tanınmış iki ünlü kuramcı akademisyeni ağırlıyor. Amerika’da bulunan Idaho Üniversitesi’nden Prof. Dr. Scott Slovic ile Hacettepe Üniversitesi’nden Prof. Dr. Serpil Oppermann konuk olacağı iki günlük çalıştayda, “Literature and Ecocriticism” yani “Edebiyat ve Çevreci Eleştiri” konuşulacak.

30-31 Mart tarihlerinde 9.00-18.00 saatleri arasında, İKÜ’nün Ataköy yerleşkesinde bulunan Prof. Dr. Önder Öztunalı Konferans Salonu'nda gerçekleşecek organizasyonda ayrıca Boğaziçi Üniversitesi Batı Dilleri ve Edebiyatları Bölümü’nden Doç. Dr. Işıl Baş ile İKÜ İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı yazar, şair Prof. Dr. Yusuf Eradam da konuşmacı olarak yer alacaklar.

2 gün sürecek çalıştayın son gününde de Prof. Dr. Scott Slovic, katılımcı öğrenciler ve konuklar için bir atölye çalışması gerçekleştirecek.

(FOTOĞRAFLI)

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Scott Slovic ve Serpil Oppermann İKÜ'de hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2017 tarihinde saat 10 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Scott Slovic ve Serpil Oppermann İKÜ'de haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı