MANİSA HABERLERİ

Saruhanlı'da kadınlara ücretsiz tarama

DHA
29.03.2016 - 14:04Son Güncelleme :
DHA

 MANİSA Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Saruhanlı Belediyesi'nin işbirliği kapsamında Saruhanlı'da yaşayan kadınlar ücretsiz olarak Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi'ne (KETEM) götürülüp, kanser taramasından geçiriliyor.

AK Partili Saruhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Yaralı, önemli bir sağlık sorunu olan kanser hastalığı için erken teşhisin büyük önem taşıdığına dikkat çekti. Bu kapsamda kadınların belirli zamanlarda meme ve rahim ağzı kanseri testleri yaptırmaları gerektiğini ifade eden Yaralı, "Saruhanlı Belediyesi olarak halkımızın sağlığını düşünüyoruz. Bu doğrultuda İl Halk Sağlığı Müdürlüğümüz ile işbirliği içinde Kuran kursları ve Halk Eğitim Merkezi'nin açtığı kurslara katılan kadınları, gönüllülük esasına göre Belediyemizin araçları ile Şehzadeler KETEM'e götürüp ücretsiz olarak kanser taramasından geçirdik. Amacımız bu konuda ilçemizde farkındalık oluşturmak ve vatandaşlarımızı kanser hastalığı hakkında bilinçlendirmek" diye konuştu. Ulusal kanser tarama standartlarına göre meme kanserleri için 40-69 yaş grubu kadınların 2 yılda bir, rahim ağzı kanserleri için 30-65 yaş arasındaki kadınların 5 yılda bir test yaptırmaları gerektiğini belirten Başkan Yaralı, 50 ile 60 yaş arasındaki kadın ve erkeklerin ise kalın bağırsak kanser testlerini 2 yılda bir yaptırmalarını istedi.

Mehmed Hakkı ÖZBAYIR/MANİSA,(DHA)

FOTOĞRAF

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Saruhanlı'da kadınlara ücretsiz tarama hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2016 tarihinde saat 14 04’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Saruhanlı'da kadınlara ücretsiz tarama haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı