Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Sarıyer’de üniversite yurdu inşaatında toprak kayması

  Hakan KAYA-Ozan URAL / İstanbul,(DHA)
  31 Temmuz 2015 - 08:47Son Güncelleme : 31 Temmuz 2015 - 12:02

  SARIYER’de özel bir üniversiteye ait kız yurdu inşaat alanında toprak kayması meydana geldi. Yer yarıldı, kayan toprak iki konteynerle beraber inşaatın temel çukurunda bulunan iki iş makinesinin üzerine devrildi. Olayda herhangi can kaybı ve yaralanma yaşanmadı. Alandaki iş makinası vinçle kaldırıldı. İnşaatın temeline su dolduğu görüldü.

  Sarıyer, Ayazağa Mahallesi, Hadımkoruyolu Caddesi’nde saat 05.30 sıralarında özel bir üniversiteye ait kız yurdu inşaat alanında henüz bilinmeyen bir nedenle toprak kayması meydana geldi.

  Sarıyer’de üniversite yurdu inşaatında toprak kayması

  Kayma nedeniyle şantiye alanında bulunan iki konteyner inşaatın temel çukurunda bulunan iki iş makinesinin üzerine devrildi. Hadımkoruyolu Caddesi’nde derin çatlaklar meydana geldi. Olayda herhangi bir can kaybı ve yaralanma yaşanmazken, İhbar üzerine olay yerine polis, itfaiye ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen polis ekipleri caddenin giriş çıkışlarına güvenlik şeridi çekerek caddeyi trafiğe kapattı. Vatandaşlar ise göçme konusunda uyarılarak şantiye alandan uzaklaştırıldı. Polis ekiplerinin yeni bir göçme tehlikesine karşı bölgede bekleyişi sürüyor.

  Sarıyer’de üniversite yurdu inşaatında toprak kayması
  Alanda lhasar tespit ve kurtarma çalışmaları sürüyor. Göçük sırasında patlayan atık su kanalından inşaat temeline su dolduğu dikkat çekti. Yeni bir göçük tehlikesine karşı, belediye ekipleri çevredeki yolları araç trafiğine kapattı. Göçükten kurtarılan bir hazır beton aracı da vinçle kaldırılarak dışarıya çıkarıldı. Çalışmalar sürüyor.

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı