MANİSA HABERLERİ

Sarıgöl AK Parti Teşkilat Bin Kişiye Aşure Dağıttı

IHA
30.10.2015 - 13:36Son Güncelleme :

SARIGÖL AK PARTİ İLÇE TEŞKİLATI TARAFINDAN MUHARREM AYI NEDENİYLE HAZIRLATILAN BİN KİŞİLİK AŞURE HÜSEYİN GÜMÜŞLÜ DIŞKAHVELER CAMİSİ ÖNÜNDE VATANDAŞLARA DAĞITILDI.

IHA

Sarıgöl AK Parti İlçe Teşkilatı tarafından Muharrem ayı nedeniyle hazırlatılan bin kişilik aşure Hüseyin Gümüşlü Dışkahveler Camisi önünde vatandaşlara dağıtıldı.
Sarıgöl AK Parti İlçe Başkanı Muhammet Toy, her yıl Muharrem ayında parti olarak aşure geleneğini yaşattıklarını belirterek "Partimiz yönetim kurulu üyeleri ile bu yıl ki aşure dağıtımını Cuma Namazı öncesi yapmayı uygun bulduk. Bin kişiye aşure dağıttık." dedi. Manisa AK Parti Milletvekili Adayı Ozan Erdem, hazırlanan aşureden vatandaşlara ikram etti. Erdem "Geleneklerimizi yaşatmak kadar güzel bir duygu olmaz. Bizler dedelerimizden böyle gördük. Bizlerde önderlik ederek gelecek kuşaklara örnek olmalıyız. Bu tür gelenekler bizleri birlik ve beraberlik içinde olmamızı sağlamaktadır. Bu geleneklerle de paylaşımın ne kadar güzel örnek olduğunu sergilemektedir." dedi. Daha sonra, AK Parti İlçe Başkanı Muhammet Toy ve Manisa AK Parti Milletvekili Ozan Erdem ile birlikte çarşı esnafını ziyaretlerde bulundular.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Sarıgöl AK Parti Teşkilat Bin Kişiye Aşure Dağıttı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Ekim 2015 tarihinde saat 13 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sarıgöl AK Parti Teşkilat Bin Kişiye Aşure Dağıttı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı