ANKARA HABERLERİ

Saraçoğlu’nda hiçbir bina yıkılmayacak

HÜRRİYET ANKARA
12.10.2017 - 14:58Son Güncelleme :

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Saraçoğlu Mahallesi tartışmalara neden oldu.

HÜRRİYET ANKARA

130 maddelik torba tasarının görüşüldüğü Plan ve Bütçe Komisyonu’nda milletvekillerinden gelen eleştiriler üzerine Maliye Bakanı Naci Ağbal, milletvekillerine, “Çok şaşıracaksınız, bugünden daha yeşil olacak. Ankara’ya değil Türkiye’ye yakışır, muhteşem bir proje yapacağız” dedi. Ağbal, Ankara’nın göbeğinde balkonlarda çamaşırlar asıldığını belirterek, “Camlarda kavanozların olduğu evler Ankara’ya yakışıyor mu? Bu lojmanlar artık şehir içinde, tabi ki çamaşır asılacak. Saygı duyuyorum, orada sorun yok ama Meclis’in, Genelkurmay’ın yakınında olmasına gerek yok” dedi. Bu alana Ankaralıların giremediğini, projenin gerçekleşmesiyle orada yeşilliklerin içinde oturulacağını, dinlenileceğini ifade eden Ağbal, “Orası, Ankaralının mekanı olacak” diye konuştu.

‘BETON YIĞINI YAPARSAK ONUN HESABINI VERİRİM’

Buradaki yapıların uzun yılların getirdiği yorgunlukla, yıpranmayla ilk günlerdeki görünümünü kaybettiğinin altını çizen Ağbal, “Burayı lojman olarak kullanmak yerine bütün Ankara’nın ortak kullanımına nasıl kazandırırız diye çaba içine girdik” dedi. Bölgenin SİT alanı olduğunu belirten Ağbal, “Bu projede hiçbir binanın hiçbir kenarını yıkmayacağız. Bütün binalar orjinal halleriyle bakımdan geçirilecek. Orasını, Ankara’nın kültür, sanat, insanların rahatlıkla gidip oturabilecekleri, uğrak yeri olan bir merkeze dönüştüreceğiz. Orada bir beton yığınına asla müsaade etmeyiz. Etrafındaki tüm duvarlar yıkılacak. Vatandaş içeri girebilecek. Sadece orta alanda yerin altında, yerin üstünde de bir kat olacak şekilde kongre merkezi olacak. Küçük bir butik otel olacak. Bekleyin, görün. Bir beton yığını yaparsak ben onun hesabını veririm. Asla buna müsaade etmeyiz” diye konuştu. Ağbal yakın zamanda projenin lansmanının da yapılacağını söyledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Saraçoğlu’nda hiçbir bina yıkılmayacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Ekim 2017 tarihinde saat 14 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Saraçoğlu’nda hiçbir bina yıkılmayacak haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

13 Ekim 2018, Cumartesi
 • İmsak
  05:27
 • Guneş
  06:49
 • Öğle
  12:41
 • İkindi
  15:48
 • Akşam
  18:21
 • Yatsı
  19:38
Sayfa Başı