ŞANLIURFA HABERLERİ

Şanlıurfa'da "Sağlıklı nesil gençlik yürüyüşü"

AA / Mehmet Fatih Aslan
29.02.2016 - 17:49Son Güncelleme :
AA / Mehmet Fatih Aslan

ŞANLIURFA (AA) - Şanlıurfa'da "Sağlıklı nesil gençlik yürüyüşü" yapıldı.

Yeşilay Cemiyeti Şanlıurfa Şubesince gerçekleştirilen yürüyüşte, Ahmet Bahçıvan İş Merkezi önünde toplanan aralarında öğrencilerinde bulunduğu grup, ellerinde taşıdıkları dövizlerle sloganlar atarak Rabia Meydanı'na kadar yürüdü.

Yeşilay Şube Başkanı Muharrem Çelik, gazetecilere yaptığı açıklamada, Kızılay Cemiyeti'nin 96. kuruluş yıldönümü dolayısıyla madde bağımlılığına dikkat çekmek için yürüyüş yaptıklarını söyledi.

Kızılay Cemiyeti'nin gençliğin islahı ve madde bağımlılığı tuzağından uzaklaştırılması amacıyla kurulduğunu anlatan Çelik, "Cemiyetimiz hala bu düşünceyle gençliği bilgilendirmek, toplumu aydınlatmak amacıyla kurulan ve felaketten önce topluluğu uyaran bir teşkilattır. Dolayısıyla gönüllülük esasına dayanan, tüm Türkiye'de ve dünyanın 16 ülkesinde şubesi bulunan cemiyetimiz insanlığa sayısız hizmette bulunmuştur" dedi.

Şube olarak 4 yıldan bu yana kentte madde bağımlılığı ile mücadele kapsamında etkinlikler gerçekleştirdiklerini belirten Çelik, yarın başlayacak Yeşilay Haftası kapsamında da etkinliklerine devam edeceklerini dile getirdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Şanlıurfa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Şanlıurfa ilinden Şanlıurfa'da "Sağlıklı nesil gençlik yürüyüşü" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Şubat 2016 tarihinde saat 17 49’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Şanlıurfa'da "Sağlıklı nesil gençlik yürüyüşü" haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı