ADANA HABERLERİ

"Sandığa Saygı Halka Saygıdır"

IHA
31.10.2015 - 10:09Son Güncelleme :

ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI SONER ÇETİN, "‘’SANDIĞA SAYGI HALKA SAYGIDIR’’ DEDİ.

IHA

Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, ‘Millet iradesi ve ileri demokrasi diyenlerin 1 Kasım’da sandıktan çıkacak sonuca da saygı göstermek zorunda olduklarını vurguladı ve ‘Sevinsek de üzülsek de herkes halkın vereceği karara saygılı olmak mecburiyetindedir’ diye konuştu.
‘TÜRKİYE’DE İYİYE GİDEN NE VAR’
DABB ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, ‘Şehit cenazeleri, patlayan bombalar, yükselen enflasyon, artan işsizlik, kapanan işyerleri ve geleceğe güvenle bakamamak Türkiye’nin geldiği noktanın özetidir ve bu gidişi acilen durduracak güçlü bir hükümete ihtiyaç vardır’’ dedi. 1 Kasım Pazar günü sandıklardan çıkacak sonucun birilerini sevindireceğini, bazılarını ise üzeceğini ifade eden Çetin şöyle devam etti:
‘FARKLILIKLARI KABUL EDECEĞİZ’
‘Pazar gecesi elbette birileri üzülecek ve tabii ki bazılarımız da sevinecek. Umarız ki kazanan Türkiye olur. Hoşumuza gitmeyen sonuçlar doğaldır ki canımızı acıtacak ama hepimiz o sonuca milletçe saygı duyacağız; çünkü demokrasi bunu gerektiriyor. Türkiye’de hayata başka türlü bakan, inanç ve değerleri başka olan, aynı şeye baktığında farklı şey düşünen insanlar birbirlerine tahammül edecekler ki farklılıkları bir zenginlik olarak görebilsinler. Bu anlayışa şiddetle ihtiyacımız var.’
‘OY KULLAN Kİ HAKKIN OLSUN’
İş lafa gelince ahkam kesen, haklı ve haksız eleştiri yönelten milyonlarca insan olduğunu ancak yurttaş olmanın öncelikle sandığa gitmekle başladığını da vurgulayan Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, ‘Yurttaş olmak en basitinden sıraya girmek, söz kesmemek, anlamaya çalışarak dinlemek, mahalle, ilçe, kent ve memleket sorunları karşısında duyarlı olmak, doğaya ve ülkesine sahip çıkmak ve ama mutlaka oy kullanmakla olur. Oylarımızı kullanalım ki hesap sorma hakkımız olsun’’ diye seslendi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden "Sandığa Saygı Halka Saygıdır" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Ekim 2015 tarihinde saat 10 09’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça "Sandığa Saygı Halka Saygıdır" haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı