NİĞDE HABERLERİ

Sancaktar Derneği, Niğdeli Vatandaşlara Aşure İkram Etti

IHA
30.10.2015 - 13:58Son Güncelleme :

Niğde'de Sancaktar Derneği vatandaşlara aşure dağıttı.

IHA

Niğde’de yeni kurulan Sancaktar Derneği ilk faaliyeti olarak vatandaşlara aşure ikram etti.
Niğde Meydanında açılan stantta caddeden geçen vatandaşlara aşure ikram edildi.
Sancaktar Derneği Başkanı Orhan Korkmaz, ‘Müslüman Türk alemini ve bütün mazlumları düşünerek bu dünyada tebliğ anlamında ne yaptın sorusu sorulduğunda üzerimize düşen gayret ve çaba özveriyi samimiyetle Allah korkusu, kul utancı ve ehlibeyt sevgisini yaşamayı ve yaşatmayı hedefliyoruz’ dedi.
Başkan Korkmaz, ‘Hicri yılın başına girdiğimiz bu mübarek olan Muharrem ayını bütün Müslüman Türk alemine huzur mutluluk ve barış getirmesi temennisi ile atam Hz. Nuh gemisi ile sular üzerinde yüzerken yiyecekleri kalmayıp ellerindeki malzeme ile ilk aşureyi yapmıştır. Bizler inanç ve töre haline gelen geleneğimizi, ibadetimiz üzerimize düştüğünce yapmak bulunmaktayız. Yine bu günde Hz. Adem’in tövbesini kabul olması Hz. Yakup’un gözlerinin görmesi, Hz. Yusuf’un kuyudan kurtulması, Hz. İbrahim’in ateşten kurtulması, Hz. Yunus’un balığın karnından kurtulması, Hz. İsa’nın o gün dünyaya gelmesi ve semaya çıkarılması, Hz. Eyyub’in hastalıktan kurtulması, Hz. Davut’un tövbesinin kabul olması, Hz. Nuh’un Cudi dağına demir atması bu günün ne kadar önemli ve ehemmiyetli olduğunu bir kez daha bizlere hatırlatmaktadır’ dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Niğde haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Niğde ilinden Sancaktar Derneği, Niğdeli Vatandaşlara Aşure İkram Etti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Ekim 2015 tarihinde saat 13 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sancaktar Derneği, Niğdeli Vatandaşlara Aşure İkram Etti haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı