Gündem Haberleri

Sanatçı desteği

Sanatçı desteği

İSTANBUL’dan Diyarbakır’a gelen sanatçı, yazar, hukukçu ve insan hakları savunucusu 25 kişi, Demokratik Toplum Kongresi (DTK) binasında, cezaevlerindeki destek için açlık grevine başlayan, aralarında BDP Genel Başkan Yardımcısı Gültan Kışanak’ın da bulunduğu 8 kişiyi ziyaret etti.

Sanatçılar Jülide Kural, İlkay Akkaya, Nur Sürer, Işıl Özgentürk ve Şebnem Sönmez’in de arasında bulunduğu grup, açlık grevini sürdüren milletvekilleri Emine Ayna, Özdal Üçer, Aysel Tuğluk, Sırrı Süreyya Önder, Sebahat Tuncel, Adil Kurt, Gültan Kışanak ve Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir’le tek tek görüştü. Daha sonra Diyarbakır E Tipi Cezaevi önüne gelen ve açlık grevlerine destek için oturan kadınları ziyaret eden grup adına Nur Sürer bir açıklama yaptı. Eşi Sarp Kuray ve kızı Zeynep Kuray da açlık grevinde olan Sürer, “Savaşın bitmesini mümkün kılacak müzakereler bir an önce başlamalı. Açlık grevinde olanların talepleri haklı ve meşru” dedi.                           

Etiketler:
 
HaberlerRusyaSuriyeTürkiyeGalatasarayBarcelonauçakromarus uçağıFenerbahçeMustafa DenizlidolarkabineTEOGTürkmenUEFAmehmet şimşekBeşiktaşMEBFransaABD