Samsun Haberleri

SAMSUN HABERLERİ

  Samsun'da öğretmen ve velilere 'Motivasyon'

  DHA
  18 Mart 2017 - 12:12Son Güncelleme : 18 Mart 2017 - 12:12

  Samsun'da öğretmen ve velilere 'Motivasyon'

  SAMSUN,(DHA) - SAMSUN'da 'Maarif Hareketi' kapsamında İlkadım İlçesi'ndeki öğretmen ve velilere yönelik, 'motivasyon seminerleri' düzenlendi.

  Uzman Psikolog-Eğitimci Özkan Şenol'un verdiği son seminer, Sema Cengiz Büberci Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde gerçekleştirildi. Beminerlerin kapanış programına İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürü Davut Numanoğlu, Şube Müdürü Ahmet Karaman, Okul Müdürü Seher Kulein ve öğretmenler katıldı.  'EĞİTİMİN EN ETKİLİ GÜCÜ ÖĞRETMENDİR'  Programda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen "Eğitimin en etkili gücü öğretmendir. Öğretmenin bilgi ve donanımı ve motivasyonunu güçlendirmeliyiz. İlimizdeki öğretmenlerin mesleki yeterliliklerini ve motivasyonlarını artırmak amacıyla düzenlediğimiz bu seminerlerde sınıf yönetimi, çoklu zeka gibi konular alanın uzmanı Özkan Şenol tarafından aktarılmaktadır" dedi.  5 GÜNDE YOĞUN KATILIM  Seminerlerin devam edeceğini söyleyen Esen, "İlkadım ilçemizde bu kapsamda 5 günde 20 seansta 1100 öğretmen, 920 veli katılımı sağlandı. Bu seminerler diğer ilçelerimiz de de devam edecek. Başta Özkan Şenol bey olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.  'SİZLER ÜLKENİN BÜYÜK BİRİKİMİSİNİZ'  Uzman Psikolog Özkan Şenol da sunumunda, öğretmenlerin değerinin bilinmesi gerektiğine değinerek, "Öğretmenimiz prensipleri olmalı, öğrencisini tanımalıdır. Öğrenemeyen öğrenci yoktur, öğretemeyen öğretmen vardır. Farklı öğretme metodlarını kullanarak, işitsel veya görsel öğrenme becerilerine sahip öğrencilere ulaşmalıyız. Öğrencilerimize bize emanet bilinci ile yaklaşıp, onları dinleme, anlama yoluna gidelim. Alanında bilgili, iletişimi yüksek, dünyayı bilen ve takip eden ve okuyan öğretmenlerimiz çocuklarımız ve gençlerimiz için rehber olacaktır. Alim, mulalim, hoca ve öğretmen dediğimiz sizler ülkemizin en büyük birikimidir" dedi.  ÖZKAN ŞENOL'A TEŞEKKÜR VE HEDİYE  Seminerin sonunda İl Milli Müdürü Coşkun Esen ve İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürü Davut Numanoğlu, uzman Psikolog- Eğitimci Özkan Şenol’a teşekkür ederek hediye takdim etti.  FOTOĞRAFLI

  Etiketler:
  YASAL BİLGİLENDİRMEHurriyet.com.tr’nin Yerel Haberler bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde bu bölüme editoryal müdahalede bulunmamaktadır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.
  SamsunBugün15 ºCAçık
  • Perş10 ºC
  • Cuma10 ºC
  • Cmts10 ºC
  • Pazr11 ºC
  • Pzts13 ºC
  • Salı12 ºC

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı