Ege Haberleri

EGE

  Salıncak keyfini birlikte yaşıyorlar

  İZMİR, (DHA)
  19 Nisan 2016 - 12:17Son Güncelleme : 19 Nisan 2016 - 12:18

  İZMİR’de Konak’taki iki parkta hizmete sunulan ebeveyn ve çocuk salıncağı ilgi odağı oldu. Salıncak sayesinde anneler, babalar, dedeler ve nineler hem çocukları ya da torunlarının oyun keyfine tanıklık edebiliyor hem de onlarla birlikte eğlencenin keyfini çıkarıyor.

  Salıncak keyfini birlikte yaşıyorlar

  Konak Belediyesi, hem ebeveynlerin hem de miniklerin birlikte eğlenceli zaman geçirmelerini sağlayacak yeni bir çalışmaya imza attı. Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Güzelyalı ve Köstence Parkı’na anneler, babalar, dedeler ve ninelerin çocukları ya da torunlarıyla birlikte sallanabileceği salıncak yerleştirildi. Şimdilik iki parka kurulan ebeveyn ve çocuk salıncağı vatandaşların ilgi odağı oldu. İzmir’de ilk kez Konak Belediyesi’nce kullanıldığı belirtilen salıncak sayesinde, birlikte sallanan çocuklar ve ebeveynler göz teması kurarak, yüz yüze eğlenebilme imkanı buluyor. Güvenliğin ön planda tutulduğu salıncakta korumalı bebek koltuğu sayesinde 3 yaşına kadar olan çocuklar, ebeveynleriyle gönül rahatlığıyla sallanarak keyifli zaman geçiriyor. Salıncak sayesinde ebeveynler çocuklarıyla güven içinde eğlenmenin keyfini doyasıya çıkarıyor.

  ÇOK SEVİLDİ

  Ebeveyn ve çocuk salıncağını kullanan anne ve babalar da yenilikten duydukları memnuniyeti dile getirdi. Kızıyla birlikte sallanmanın keyfini, mutluluğunu yaşayan annelerden Duygu Dişbudak, yeni salıncağı kızının çok sevdiğini söyleyerek, "Kızım her zaman ’anne birlikte sallanalım’ diyordu, görünce hemen denedik ve çok sevdik. Bu hizmeti düşünüp parkımıza getirenlere teşekkür ediyoruz" dedi. Salıncak keyfine farklı bir boyut kazandıran ebeveyn ve çocuk salıncağı önümüzdeki günlerde Konak Belediyesi tarafından diğer parklara da yerleştirilecek.


  Etiketler: izmir , Konak , salıncak
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı