SAKARYA HABERLERİ

Sakarya'da 3 ilçede doğalgaz rezervi bulundu

AA / Onur Orhan
24.02.2016 - 22:07Son Güncelleme :
Sakaryada 3 ilçede doğalgaz rezervi bulundu
AA / Onur Orhan

SAKARYA (AA) - Sakarya'da yapılan sondaj çalışmaları sonucunda Söğütlü, Ferizli ve Serdivan ilçelerinde doğalgaz rezervi bulundu.

Valilikten alınan bilgiye göre, İstanbul'da faaliyet gösteren bir firma, kentte doğalgaz araması yapmak için 2013 yılında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Petrol İşleri Genel Müdürlüğünden (PİGM) izin aldı.

İznin ardından 6 ay önce geniş sahada arama çalışması başlatan firma, Söğütlü, Ferizli ve Serdivan ilçelerinde doğalgaz rezervlerine rastladı. Sondaj yapılan kuyuların ise önlem amacıyla kapatıldığı öğrenildi.

Konuya ilişkin AA muhabirine açıklama yapan Vali Hüseyin Avni Coş, firmadan alınan ilk bulgulara göre kentte doğalgaz rezervine rastlandığını belirterek, "Çalışmalar olumlu yönde seyretmektedir. Geniş sahada çalışmalar sürdürülüyor. İnşallah ülkemiz için çok önemli bir enerji kaynağı. Bölgemizden ülkemize ciddi katkı sağlayacaktır" diye konuştu.

Coş, çalışmaları yakından takip ettiklerini vurgulayarak, "Yakın zamanda konuyla ilgili geniş açıklamamız olacaktır. İnşallah ülkemiz için hayırlı sonuçlar getirir" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sakarya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sakarya ilinden Sakarya'da 3 ilçede doğalgaz rezervi bulundu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2016 tarihinde saat 22 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sakarya'da 3 ilçede doğalgaz rezervi bulundu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı