KIRKLARELİ HABERLERİ LÜLEBURGAZ HABERLERİ

Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin’den konferans

DHA
12.04.2018 - 12:35Son Güncelleme :
DHA

Vahit İŞBAŞARAN/KIRKLARELİ(DHA)-KIRKLARELİ Üniversitesi Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu işbirliğinde düzenlenen konferansta Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin, Rektörlük Kültür Merkezi’nde öğrenci ve akademisyenler ile bir araya geldi.
Sekizinci Kariyer Günleri etkinlikleri kapsamında yapılan konferansa; Rektör Prof. Dr. Bülent Şengörür, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Neziha Musaoğlu, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğretim Üyesi İskender Gümüş, Dış İlişkiler Koordinatörü Dr. Öğretim Üyesi Neriman Hocaoğlu Bahadır, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.
Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği konferansın açılış konuşmasını gerçekleştiren Rektör Prof. Dr. Bülent Şengörür, Kırklareli Üniversitesi Kariyer Merkezi’nin kurulma amacının bu tür faaliyetlerin organizasyonu ve öğrencilerin kariyerlerini geliştirmelerine katkı sunma olduğunu ifade etti. Başarılı çalışmalar yürüten merkez ile öğrenci ve işvereni buluşturmayı sonrasında ise işverenlerin öğrencilere tekliflerde bulunmalarını hedeflediklerini dile getirdi.  
Konferans başlangıcında katılımcılara Şahinler Holding kurumsal tanıtım filmi sunuldu. Ardından kendi yaşam öyküsünü anlatarak konuşmasına başlayan Kemal Şahin, girişimcilik tecrübesini ve iş hayatında başarılı olmak için yapılması gerekenleri dinleyicilerle paylaştı. Şahinler Holding’in misyon ve vizyonu, değerleri, kurum felsefesi, temel ilkeleri, istihdamı ile sosyal sorumluluk projeleri hakkında ayrıntılı bilgiler sunan Kemal Şahin öğrencilere şunları söyledi:
“Sizin içinizde muazzam bir güç, muazzam bir potansiyel var. Bu potansiyeli kimin nasıl kullanacağını bilmiyoruz. Kemal Şahin’de  sizin gibi üniversite tahsili gördü. Belki de şartları sizinkinden daha kötüydü. Ama bu noktalara geldi. Kim bilir sizden birileri de bu noktalara gelecek, hatta bu noktaları geçecek. Belki de profesör olacak. Rektör olacak. Vali olacak. Başbakan olacak. Benim buraya gelmemdeki amacım, bu potansiyelin sizlerde bulunduğunu hatırlatmaktır. Başarı ve başarısızlık tesadüf değildir. Her ikisinin de eylem planını siz yaparsınız. Başarısızlığın en kolay yönü, hiçbir şey yapmazsınız ve başarısız olursunuz. İkinci yol olarak da yeteneğinize uymayan yanlış işler seçersiniz, önemli olmayan şeylere odaklanırsınız ve yine başarısız olursunuz. Başarıda ise; bir vizyon kurarsınız, niye bu işi yaptığınıza dair bir misyonunuz olur ve çalışırsınız. Terleyeceksiniz. Başarının anahtarı budur.”
Kemal Şahin, iki saate yakın süren ve ilgiyle dinlenen konuşmasının sonunda öğrencilerden gelen soruları yanıtladı. Ardından Rektör Şengörür, verdiği konferans için Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin’e  teşekkür ederek günün anısına hediye takdiminde bulundu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Lüleburgaz haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Lüleburgaz haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin’den konferans haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

KIRKLARELİ NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2018, Çarşamba
 • İmsak
  06:48
 • Guneş
  08:22
 • Öğle
  13:11
 • İkindi
  15:27
 • Akşam
  17:48
 • Yatsı
  19:15
Sayfa Başı