ANKARA HABERLERİ

Sağlıkçılardan eylem

Hürriyet Haber
25.06.2010 - 00:00Son Güncelleme :

Dev Sağlık-İş Sendikası üyesi bir grup, sağlık sektöründe taşeron çalıştırılmaması talebiyle eylem yaptı. İstanbul, Adana, Bursa ve Diyarbakır’dan gelen bir grup sendika üyesi, Milli Müdafaa Caddesi’ndeki SGK binası önünde toplandı.

Sağlıkçılardan eylem
Hürriyet Haber

“İnsan ihaleyle çalıştırılmaz, sağlıkta taşeron olmaz” pankartı açan grup, “Sağlıkta taşeron ölüm demektir”, “Güvenceli iş, güvenceli gelecek istiyorum”, “Herkese sağlık, güvenceli gelecek” şeklinde sloganlar attı.
TBMM ve Başbakanlık önünde taleplerini haykırdıklarını belirten Çukurova Bölge Başkanı Mustafa Hotlar, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na yaptıkları başvurular sonucu, bakanlık raporları ve kesinleşen mahkeme kararlarıyla bu çalıştırma biçiminin hukuksuz olduğunu ve ilk iş başı yaptıkları tarihten itibaren asıl işverenin işçileri olduklarının belgelendiğini ifade etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Sağlıkçılardan eylem haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı