SAMSUN HABERLERİ

Sağlık Çalışanlarından Terör Eylemlerine Tepki

IHA
28.10.2015 - 10:24Son Güncelleme :

İL SAĞLIK MÜDÜRÜ DR. YUSUF KÖKSAL, “BİZLERİ BUGÜNLERE GETİREN VE GECE GÜNDÜZ DEMEDEN SAĞLIK HİZMETİ SUNMAKTAN ONUR DUYDUĞUMUZ SİZ DEĞERLİ VATANDAŞLARIMIZ, HAZİRAN AYINDAN BU YANA TIRMANIŞA GEÇEN SALDIRILARIYLA, GENÇ–YAŞLI, ÇOCUK–BEBEK DEMEDEN TÜM HALKIMIZI HEDEF ALAN ELİ KANLI TERÖR ÖRGÜTÜ, SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZA, AMBULANSLARIMIZA VE HASTANELERİMİZE YÖNELİK ALÇAKÇA SALDIRILARINA DEVAM EDİYOR” DEDİ.

IHA

Samsun’da sağlık çalışanları, sağlık personeli ve sağlık tesislerine karşı yapılan terör eylemlerine tepki göstererek eylem yaptılar.
Sağlık Bakanlığı’nın talimatı ile tüm ülke genelinde olduğu gibi Samsun’da da terör eylemlerine tepki gösterildi. İl Sağlık Müdürlüğü önünde düzenlenen eyleme Samsun İl Sağlık Müdürü Dr. Yusuf Köksal, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Dursun Mehmet Mehel, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu ve sağlık çalışanları katıldı.
Basın açıklamasını okuyan İl Sağlık Müdürü Dr. Yusuf Köksal, “Bizleri bugünlere getiren ve gece gündüz demeden sağlık hizmeti sunmaktan onur duyduğumuz siz değerli vatandaşlarımız, Haziran ayından bu yana tırmanışa geçen saldırılarıyla, genç-yaşlı, çocuk-bebek demeden tüm halkımızı hedef alan eli kanlı terör örgütü, sağlık çalışanlarımıza, ambulanslarımıza ve hastanelerimize yönelik alçakça saldırılarına devam ediyor. 3 sağlık çalışanımız terör örgütünün gerçekleştirdiği alçakça saldırılarda hayatını kaybetti. Aile Hekimimiz Dr. Abdullah Biroğul memleketi Diyarbakır’da, sağlık memurumuz Eyüp Ergen ve ambulans şoförü Şeyhmus Dursun memleketi Şırnak’ta uğradıkları silahlı saldırı sonucu şehit edildiler. Onlarca çalışanımız alıkonuldu, ambulanslarımıza, hastanelerimize ateş edildi, sağlık hizmetleri aksatılmaya çalışıldı. Son olarak Hakkari Şemdinli’deki Devlet Hastanemiz bombalı saldırı sonucunda neredeyse kullanılamaz hale getirildi. En büyük zararı Şemdinli’de bizlerden sağlık hizmeti bekleyen haklımız gördü” dedi.
Vatandaşların sağlık hakkının engellenmesine yönelik bu saldırıları planlayanları ve gerçekleştirenleri şiddetle lanetlediklerini ifade eden Köksal, “Tek amaçları hayat kurtarmak, insanımızın sağlığına hizmet etmek olan çalışanlarımızın bu tür saldırılara maruz kalması asla kabul edilemez. Sağlık hizmetlerini engelleyerek devlet kurumlarını itibarsızlaştırmayı amaçlayan saldırılar en çok da bölge insanımıza zarar vermekte, onların en temel ve en doğal insani hakkı olan sağlık hizmetlerine ulaşımını güçleştirmektedir. Çalışanlarımızın ve masum insanların hayatlarına kastedilerek gerçekleştirilen bu eylemler, terör örgütünün insani değerlerden ne kadar uzaklaştığının da kanıtı niteliğindedir. Hiçbir dinde, hiçbir kültürde yeri olmayan acizlik göstergesi bu saldırılar ve bu çağ dışı anlayış, dünya medeniyetine önderlik etmiş bu topraklarda kendine yer edinemeyecektir. Hastanelerimizde çalışanlarımızın güvenliği için gereken tedbirler alınıyor, güvenlik güçlerimiz terör örgütüne yönelik operasyonlarına aralıksız devam ediyor. Ancak unutmayalım ki teröre karşı en büyük cevabı, en büyük mücadeleyi birlik ve beraberlik içinde hareket ederek, birbirimize sımsıkı kenetlenerek verebiliriz. Bizler tüm engellemelere rağmen din, dil, ırk ayrımı gözetmeden insanımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu topraklarda binlerce yıldır kardeşçe yaşayan insanımızın sağlığını daha ileriye taşıma gayreti içinde olacağız. Terör bizi asla yıldıramayacak ve asla amacına ulaşamayacaktır. ‘Terör değil kardeşlik’ diyen gönüller, şifa veren eller kazanacak” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Samsun haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Samsun ilinden Sağlık Çalışanlarından Terör Eylemlerine Tepki hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 10 24’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sağlık Çalışanlarından Terör Eylemlerine Tepki haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı