GAZİANTEP HABERLERİ

Sağlık Çalışanları Terörü Lanetledi

IHA
28.10.2015 - 16:05Son Güncelleme :

SAĞLIK ÇALIŞANLARI TERÖRÜ LANETLEDİ

IHA

Gaziantep Dr. Ersin Arslan Devlet Hastanesi çalışanları yaşanan bu terör olayları için bir araya geldi
Dr. Ersin Arslan Devlet Hastanesi Toplantı Salonunda yapılan toplantıya, İl Sağlık Müdürü Dr. Saadettin Yazı, İl Halk Müdür Yardımcısı Caner Özkaplan, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dr. Hayati Deniz Devlet Hastanesi Yöneticisi Opr. Dr. Erhan Hafız hastane personelleri ve doktorlar toplantıda yer aldı.
Gaziantep İl Sağlık Müdürü Dr. Saadetin Yazı, haziran ayından bu yana tırmanışa geçen saldırılarıyla genç, yaşlı, çocuk ve bebek demeden tüm vatandaşları, hedef alan eli kanlı terör örgütünün, sağlık çalışanlarına, ambulanslara ve hastanelere yönelik saldırılar devam ediyor. Yazı, “3 sağlık çalışanımız terör örgütünün gerçekleştirdiği saldırılarda hayatını kaybetti. Aile hekimimiz Dr. Abdullah Biroğlu memleketi Diyarbakır’da, Sağlık memurumuz Eyüp Ergen ve Ambulans Şoförü Şeyhmus Dursun memleketleri Şırnak’ta uğradıkları silahlı saldırı sonucu şehit edildiler. Son olarak Hakkari Şemdinli’deki Devlet hastanemiz bombalı saldırı sonucunda neredeyse kullanılmaz hale getirildi” dedi.
Yazı, saldırıları planlayanları ve gerçekleştirenleri lanetlediğini ifade ederek, terörün amacına ulaşamayacağını kaydetti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Sağlık Çalışanları Terörü Lanetledi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 16 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sağlık Çalışanları Terörü Lanetledi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı