ANTALYA HABERLERİ

Rus turist hedefi 1.5 milyon

DHA
28.03.2017 - 12:37Son Güncelleme :
DHA

 

KEMER, (DHA) - KEMER Belediye Başkanı Mustafa Gül, "Kemer'in 1 milyon 80 bin olan yıllık Rus turist rekorunu bu yıl 1.5 milyona çıkarmayı hedefliyoruz" dedi.

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül yaptığı yazılı açıklamada, geçen yıl Rusya ile Türkiye arasındaki uçak krizi nedeniyle büyük bir turist kaybına uğradıklarını ve ilçedeki tüm sektörlerin kan ağladığını söyledi. Bu yıl turizmden çok umutlu olduklarını aktaran Başkan Gül, "Ülkeyi krizden kurtarmak için bazı girişimlerde bulunduk ve çıkışlar yaptık. Bu girişimlerden biri de Güneydoğu sınırında düşürülen Rus uçağının pilotuna ev hediye etme teklifiydi. Bu yüzden çok tepki aldık, hatta partimizden ihraç edildik. Ama önemli değil. İlçe turizmi için tüm makamlar feda olsun. Başka fedakarlıklardan da çekinmeyiz. Yeter ki ilçem ve ülkem yeni bir kriz yaşamasın" dedi.

Zamanın kendisini haklı çıkardığını vurgulayan Başkan Gül, "Popülarite yapmıyorum. İlçe turizmcimizin, esnafımızın, halkımızın, ülke ekonomisinin kazanması için her türlü çabayı gösteriyoruz. Yaptığımız çıkışlar ve açıklamalardan sonra Rusya'da hem Kemer ilçemiz, hem de belediye başkanı olarak şahsım daha çok tanındı. Orada bize özel ilgi gösteriyorlar. Bu da bize tanıtımda çok yardımcı oluyor. Geçen günlerde Moskova Turizm Fuarı'na katıldık. Şimdi de Kiev'deki turizm fuarına gidiyoruz. Kemer'in 1 milyon 80 bin olan yıllık Rus turist rekorunu bu yıl 1.5 milyona çıkarmayı hedefliyoruz. Belediye olarak da bu konuda birçok çalışma yaptık. Yeni bir rekoru el birliğiyle başaracağız" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Rus turist hedefi 1.5 milyon hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2017 tarihinde saat 12 37’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Rus turist hedefi 1.5 milyon haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı