SAMSUN HABERLERİ

Rus sağlık heyeti Medicana Samsun Hastanesi'ni ziyaret etti

DHA
07.04.2018 - 13:07Son Güncelleme :
DHA

SAMSUN,(DHA) - RUSYA'nın Krasnodar,Novorossiyk ve Maykop şehirlerinden sağlık turizmi için gelen Rus Heyet Samsun’daki sağlık temasları çerçevesinde Medicana Samsun Hastanesi‘ni ziyaret etti.

Samsun’daki sağlık yatırımlarını yerinde görüp bilgi almak ve uluslararası hasta transferi konularında görüş alışverişinde bulunmak amacıyla Medicana Samsun Hastanesi’ni gezen heyete Medicana Samsun Hastanesi Genel Müdürü Yrd. Doç. Dr. Remzi Karşı ve Kurumsal Pazarlama Müdürü Sezgin Kaçak detaylı bilgi verdi. İkili doktor görüşmelerinin de yapıldığı ziyarette Rus Doktor heyeti Medicana Samsun Hastanesi’nin fiziksel koşulları, tıbbi alt yapı ve donanımına yakın ilgi gösterdi. Heyet özellikle Girişimsel Kardiyoloji, Kalp Damar Cerrahisi, Obezite ve Metabolik Cerrahi, Tüp bebek (IVF) Ortopedi ve Travmatoloji, özellikli tıbbi süreçler, ve İleri Düzey Kanser Tedavileri konularında detaylı bilgi aldı.

Medicana Samsun Hastanesi Kurumsal Pazarlama Müdürü Sezgin Kaçak tarafından Rus Doktor heyete hastane hakkında detaylı sunum yapıldı. Sunuma Genel Müdür Yrd. Doç. Dr. Remzi Karşı da katkıda bulundu. Karşılıklı görüş alışverişi şeklinde geçen toplantı sonrası Rus Doktor heyet hastaneyi gezdi.

RUS DOKTOR HEYETİN ZİYARETİ MEMNUNİYET VERİCİ

Ziyarette Medicana Samsun Hastanesi Genel Müdürü Yrd. Doç. Dr. Remzi Karşı, "Sağlık Turizmi kapsamında şehrimize gelen misafirlerimizi hastanemizde ağırlıyor olmaktan oldukça memnunuz. Medicana Samsun Hastanesi Uluslararası Hasta tedavi ve bakım hizmetleri konusunda bölgede lider konumundadır. Hastanemizin fiziksel koşulları ,tıbbi alt yapı ve donanımı, deneyimli akademik ve uzman kadro ile profesyonel yönetim kadrosu gerek yurt içi, gerekse yurt dışı lokasyonlu hastalarımıza üst düzey sağlık hizmeti sunma imkanını sağlamaktadır" dedi.
Samsun Sağlık Turizmi konusunda da bilgi veren Yrd. Doç. Dr. Remzi Karşı, "Ülkemizin sağlık turizmi alanında yapmış olduğu girişimler, dolayısıyla Samsun şehrine de olumlu yansımış, gerek kamu gerekse özel teşebbüs birbiriyle yarışır hale gelmiştir. Bu durumun en önemli sonucu sağlık hizmetlerinde kalite standartlarının yükselmiş olmasıdır. Kalite standartlarının yükselmesi direkt olarak hasta ve hasta yakınlarına olumlu olarak yansımaktadır. Hastanelerde fizik mekanlardan,tıbbi süreçlere kadar tüm segmentlerde gözlenen iyileşme,hasta portföyünü şehir, bölge ve ülke sınırlarının dışına taşımıştır. Samsun, bulunduğu lokasyon itibariyle hem Karadenizi Anadolu’ya bağlayan hem de Anadolu’yu Karadenize ve Rusya‘ya bağlayan önemli bir konuma sahiptir. Şehirde konumlanmış üniversite-kamu-özel sağlık hizmetleri üçlemesi sağlık turizminin Samsun’da yerleşmesine ve devamlılığına katkı sağlamaktadır. Plastik ve estetik cerrahi, saç ektirme, göz ameliyatları, tüp bebek, açık kalp ameliyatı, deri hastalıkları, check up, kanser tedavileri, kulak burun boğaz, diyaliz ve kalp-damar cerrahisi, jinekoloji, beyin cerrahisi, ortopedi, diş, spa, fizik tedavi rehabilitasyon gibi hemen her dal için gelen yabancı hastalar gerek düşük maliyet, gerekse yüksek kalite ve teknoloji standartları nedeniyle Türk sağlık kuruluşlarını tercih etmektedir. Samsun Sağlık kenti olma yolunda önemli adımlar atmış,atmaya devam eden ve gelecekte de bu adımlarını hızlandıracak bir kent profili çizmektedir. Şehirde turizm alanında yapılan yatırımların, organizasyonel oluşumların , sağlık turizmine de katkı sağlaması kaçınılmazdır" ifadelerini kullandı.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Samsun haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Samsun haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Rus sağlık heyeti Medicana Samsun Hastanesi'ni ziyaret etti haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı