İSTANBUL HABERLERİ

Rus askeri gemisi battı: 78 personel tahliye edildi (3)

DHA
27.04.2017 - 15:59Son Güncelleme :
Rus askeri gemisi battı: 78 personel tahliye edildi (3)
DHA

 

 

 

Zeki GÜNAL - Enver ALAS - Erhan TEKTEN - Özgür ALTUNCU - İdris TİFTİKCİ/(İSTANBUL, (DHA) KARADENİZ'de Rus askeri gemisi ile Togo bayraklı canlı hayvan taşıyan gemi çarpıştı. "Liman" adlı Rus askeri gemisi batarken 78 personel kurtarıldı. Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'nce Karadeniz'deki gemi kazasıylla ilgili yapılan açıklamada, Liman isimli Rus askeri gemisinin battığı, 78 personelinin ise tahliye edildiği bildirildi. 

Açıklama şöyle:

"27.04.2017 tarihinde “Liman" isimli Rus bayraklı askeri gemi ile Togo bayraklı “Youzarsıf h" adlı geminin çatıştığı bilgisi alınmıştır.Derhal, İstanbul Gemi Trafik Hizmetleri tarafından seyir, can, mal ve çevre emniyetini teminen, Kurtarma 3 römorkörümüz ile KIYEM 3, Kıyı Emniyeti 8 ve Kıyı Emniyeti 6 hızlı tahlisiye botlarımız olay mahalline sevk edilmiştir.

Liman isimli Rus askeri gemisinde bulunan 78 personelden 37'si Kıyı Emniyeti 8, 26'sı KIYEM 3 ve 15'i  Youzarsıf h gemisi tarafından alınmış olup, tüm personel tahliye edilmiştir.

14.48 itibariyle “Liman" isimli Rus askeri gemisinin battığı rapor edilmiştir."

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Rus askeri gemisi battı: 78 personel tahliye edildi (3) hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Nisan 2017 tarihinde saat 15 59’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Rus askeri gemisi battı: 78 personel tahliye edildi (3) haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı