KOCAELİ HABERLERİ

"Romanlar Artık Evlenmek İçin Acele Etmiyor Projesi"

AA / Kadir Yıldız,Nurgül Temiz
27.02.2016 - 15:40Son Güncelleme :

- İzmit Serdar Mahallesi Roman Derneğince yürütülen proje kapsamında, Kocaeli'de fotoğraf sergisi açıldı

AA / Kadir Yıldız,Nurgül Temiz

KOCAELİ (AA) - Kocaeli'de "Romanlar Artık Evlenmek İçin Acele Etmiyor Projesi" kapsamında çekilen fotoğraflardan oluşan sergi, izlenime sunuldu.
İzmit Serdar Mahallesi Roman Derneğince yürütülen, Aile ve Sosyal Politikalar ile İçişleri bakanlıklarınca desteklenen proje çerçevesinde, Sanat Sokağı'nda 33 fotoğrafın yer aldığı sergi açıldı.
Proje Koordinatörü Mustafa Kemal Kuttekin, açılışta yaptığı konuşmada, proje kapsamında Romanların yaşadığı mahallelerde çalışmalar yürüttüklerini, erken yaşta evliliğin önüne geçilmesi için farkındalık oluşturduklarını söyledi.
Roman aileleri, erken yaşta evlilikle ilgili bilinçlendirmeyi amaçladıklarını dile getiren Kuttekin, "Gençlerin eğitimlerine önem vererek erken yaşta evlilikleri önlemek için mücadele ediyoruz. Sergi için bütün Roman mahallelerini gezerek, fotoğraf sanatçısı Berker Dalmış ile fotoğraf çektik" dedi.
Kuttekin, erken yaşta evlenenlerin fotoğraflarının yer aldığı sergide, insanların yaşamlarından kesitlere yer verdiklerini kaydetti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kocaeli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kocaeli ilinden "Romanlar Artık Evlenmek İçin Acele Etmiyor Projesi" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2016 tarihinde saat 15 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça "Romanlar Artık Evlenmek İçin Acele Etmiyor Projesi" haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı