HATAY HABERLERİ

Reyhanlı’da Kızılarık Deresi Temizleniyor

IHA
27.10.2015 - 14:24Son Güncelleme :

HATAY’IN REYHANLI İLÇESİ, GAZİMÜRSEL MAHALLESİ'NDEKİ KIZILARIK DERESİNİN TEMİZLİĞİNE BAŞLANDI.

IHA

Hatay’ın Reyhanlı İlçesi, Gazimürsel Mahallesi’ndeki Kızılarık deresinin temizliğine başlandı.
Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, Pınarbaşı Mahallesi’nden geçen ve göl suyu ile arkların ve yağmur sularının aktığı Kızılarık deresinde yaz boyunca oluşan yosun ve sazlıkların temizliğine başlandığını söyledi.
Kış boyunca taşkınlıklara yol açmaması için çalışmaların en kısa sürede tamamlanacağını belirten Şanverdi, Devlet Su İşleri Müdürlüğü’nden sağlanan iş makinesi ile belediye fen işleri müdürlüğü ekiplerince çalışmaların sürdüğünü kaydetti. Şanverdi, “Dere yatakları ve çevresinde oluşan olumsuzlukları ortadan kaldırıyoruz, kış aylarında yaşanan su taşkınlarına engel olacağız, bu çalışmalar ile derelerimiz hem temiz çevreye hem de estetik olarak güzel bir görünüme kavuşacaktır” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hatay haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Hatay ilinden Reyhanlı’da Kızılarık Deresi Temizleniyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 14 24’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Reyhanlı’da Kızılarık Deresi Temizleniyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı