ANKARA HABERLERİ

Renkli milli gün

Haşim KILIÇ
28.04.2017 - 15:58Son Güncelleme :

Güney Afrika Cumhuriyeti Bağımsızlık Günü, Greenpark Otel’de düzenlenen resepsiyonla kutlandı. Resepsiyonda Güney Afrika’dan gelen dans ve müzik grupları performans sergiledi.

Haşim KILIÇ

RESEPSİYONA Güney Afrika’nın Ankara Büyükelçisi Pule Isaac Malefane, eşi Olivia Malefane, askeri ataşe Shawn Wright ve eşi Lesley Wright’la birlikte ev sahipliği yaptı. Geceye Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın yanı sıra eski bakanlardan Kürşat Tüzmen, çok sayıda büyükelçi ve davetliler katıldı. Bakan Yılmaz ve Büyükelçi Malefane, konuşmalarında iki ülke ilişkilerinin nasıl geliştirilebileceği konusuna değindi. Milli gün pastasını Bakan İsmet Yılmaz’la birlikte kesen Malafane, Yılmaz’a pasta ikram etti. Gecede Güney Afrika’dan gelen Bazcada isimli müzik ve dans grubu performans sergiledi. Resepsiyona yerel kıyafetlerle katılan davetliler, renkli görüntüler oluşturdu. 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Renkli milli gün hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Nisan 2017 tarihinde saat 15 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Renkli milli gün haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı