SAKARYA HABERLERİ

Rektör Elmas Kaliteyi Anlattı

IHA
01.06.2015 - 11:52 |Son Güncelleme :

REKTÖR ELMAS KALİTEYİ ANLATTI

IHA

Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, 26-27 Mayıs tarihlerinde KKTC’de düzenlenen Yükseköğretim Çalıştayı’na ve 27-29 Mayıs tarihleri arasında İstanbul Üniversitesi’nde düzenlenen “Uluslararası Eğitim Teknolojileri Konferansı’na katıldı.
KKTC’nin başkenti Lefkoşa’da düzenlenen Yükseköğretim Çalıştayı, YÖDAK Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Gökçekuş, IQA Başkanı Dr. Jawaher Shaheen Al-Mudhahki ve Kalkınma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Yılmaz Tuna’nın açılış konuşmalarıyla başladı.
Rektör Prof. Dr. Muzaffer Elmas, açılış konuşmalarının ardından düzenlenen oturumda “Sakarya Üniversitesi’nde Kalite Odaklı Yönetim” başlıklı bir sunum yaptı. Sakarya Üniversitesi’nde Bologna süreci ve yükseköğretimde kalite çalışmaları kapsamında yapılan uygulamalar hakkında bilgiler veren Rektör Prof. Dr. Elmas, ayrıca Sakarya Üniversitesi tarafından geliştirilen Kalite Odaklı Yönetim Modelinin İslam Ülkeleri üniversitelerince de kullanılabileceğini, böylece daha kolay işbirliği sağlanacağını söyledi. Rektör Elmas, konferans sonrasında KKTC Cumhurbaşkanı tarafından katılımcılara verilen resepsiyona katıldı.
İstanbul Üniversitesi’nde akademisyenler, öğretmenler ve eğitmenlere yönelik uluslararası bir eğitim etkinlik olan “Uluslararası Eğitim Teknolojileri Konferansı’na da katılan Rektör Elmas, burada “Yükseköğretimde Kalite ve Teknoloji Süreci: SABİS” başlıklı bir sunum gerçekleştirdi. Elmas, burada yaptığı sunumda üniversitede bilişim alanında yapılan yenilikler ile Sakarya Üniversitesi Bilgi Sistemi (SABİS) konularında katılımcıları bilgilendirdi.
Konferansta ayrıca, ABD’den gelen uzmanlarla Sakarya Üniversitesi’nin sistemi hakkında değerlendirilmeler yapıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sakarya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sakarya ilinden Rektör Elmas Kaliteyi Anlattı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Haziran 2015 tarihinde saat 11 52’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Rektör Elmas Kaliteyi Anlattı haberi güncellenecektir.

SAKARYA NAMAZ VAKİTLERİ

20 Ocak 2020, Pazartesi
 • İmsak
  06:42
 • Güneş
  08:11
 • Öğle
  13:14
 • İkindi
  15:44
 • Akşam
  18:07
 • Yatsı
  19:30
Sayfa Başı