BAYBURT HABERLERİ

Rektör Coşkun, Uluslararası Öğrencilerle Bir Araya Geldi

IHA
28.10.2015 - 12:55Son Güncelleme :

REKTÖR COŞKUN, ÖĞRENCİLERLE BİRARAYA GELDİ

IHA

Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun, Üniversitemizde okuyan uluslararası öğrencilerle bir araya geldi.
Uluslararası İlişkiler Ofisi’nin organizasyonuyla Dede Korkut Kampüsü Personel Yemekhanesi ’inde düzenlenen etkinlikte Uluslararası Öğrenciler Başkanı Baracka Jiza, Rektör Coşkun’a isteklerini iletti.
Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun, uluslararası öğrencilerin isteklerini, görüşlerini ve düşüncelerini dinledikten sonra yaptığı açıklamada öğrencilerle yakından ilgilenmek amacıyla Bayburt Üniversitesi’nin böyle bir organizasyon gerçekleştirdiğini ifade ederek öğrencilerden kendi kültürlerini yansıtan bir gece düzenlemelerini istedi.
Rektör Coşkun, “Üniversitemizde Azerbaycan’dan, Kırgızistan’dan, Burundi’den, Irak’tan, Suriye’den, Fas’tan, Hollanda’dan, Somali’den, Türkmenistan’dan, Afganistan’dan, Filistin’den, Moğolistan’dan, Gürcistan’dan, Moritanya’dan, Rusya’dan, Çin’den ve Yemen’den öğrencilerimiz var. Üniversitemizde her yıl uluslararası öğrenci sayısı büyük oranda artıyor. Bu durumun, Bayburt Üniversitesi’nin eğitim-öğretim kalitesinin artışı ile uluslararasılaşma yolunda atılan adımların sonucunda ortaya çıktığını düşünüyorum.” dedi.
Uluslararası öğrencilerden kültürlerini yansıtacak bir gece organize etmelerini isteyen Rektör Coşkun, “Üniversitemize çeşitli ülkelerden gelen öğrencilerimizden en yakın zamanda kendi kıyafetlerini giyerek, ülkelerine özgü enstrümanlarıyla güzel bir gece düzenlemelerini bekliyoruz. Ben Afrika ülkelerinde de Orta Asya’da da bulundum. Bu ülkelerin sanatsal faaliyetlere çok yatkın olduklarını biliyorum. Bu anlamda da siz öğrencilerimizin kabiliyetli olduğunu düşünüyorum. Bu buluşmaya katılımınızdan dolayı mutluluk duyduğumu belirtiyor, hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Uluslararası öğrenciler ise Bayburt Üniversitesi’nde bulunmaktan memnuniyet duyduklarını dile getirerek kendilerine gösterilen yakın ilgiden dolayı Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun’a, akademik ve idari birim yöneticilerine teşekkürlerini sundular.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bayburt haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bayburt ilinden Rektör Coşkun, Uluslararası Öğrencilerle Bir Araya Geldi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 12 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Rektör Coşkun, Uluslararası Öğrencilerle Bir Araya Geldi haberi güncellenecektir.

BAYBURT İLÇELERİ

Sayfa Başı