ERZİNCAN HABERLERİ

Refahiye MYO Öğrencilerine Güvenlik Konferansı

IHA
28.02.2015 - 11:07Son Güncelleme :

REFAHİYE MYO ÖĞRENCİLERİNE GÜVENLİK KONFERANSI

IHA

Erzincan Üniversitesi Refahiye Meslek Yüksekokulu ve Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü işbirliği ile “Siber Suçlar, Terör ve Uyuşturucu” konferansı düzenlendi.
Refahiye Meslek Yüksekokulu öğrencilerine yönelik düzenlenen konferansa konuşmacı olarak Terörle Mücadele Şubesi personellerinden Serkan Sağıroğlu, Siber Suçlar Şube Müdürlüğünden Bekir Afşar, Kaçakçılık Şube Müdürlüğü personellerinden İsmail Kaymaz ve Refahiye İlçe Emniyet Müdürlüğü personellerinden Salih Çekiç, Hüseyin Aydın, Ahmet Turgut Turan ve Salih İbiş katıldı. Konferans öncesi öğrencilere bilgilendirici broşürler dağıtılırken, konferans süresince öğrencilere siber suçlar, bilişim suçları, terör ve asayiş konularından bilgilendirilme yapıldı.
Bölgesel, etnik köken gibi etkenlerin terörle bağdaştırılamayacağını ifade eden Terörle Mücadele Şubesi Polis Memuru Serkan Sağıroğlu, “Bir insan doğuştan terörist olamaz. Bunun bir inşa süreci var” dedi. Öğrencilere önyargılı olmaları uyarısında bulunan Sağıroğlu, çeşitli örnekler vererek önyargıların büyük yıkımlara yol açtığını belirtti.
Kaçakçılık Şube Müdürlüğü Polis Memuru İsmail Kaymaz öğrencileri bonzai tehlikesine karşı uyarırken, Siber Suçlar Şube Müdürü Polis Memuru Bekir Afşar, öğrencileri internet kullanımı konusunda uyardı. Sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımların dikkatli bir şekilde seçilmesi uyarısında bulunan Afşar, “Bu paylaşımlar farklı amaçlarla kullanılabilir. Özel görüntülerinizi bu tür mecralarda paylaşmayın” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzincan haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzincan ilinden Refahiye MYO Öğrencilerine Güvenlik Konferansı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Şubat 2015 tarihinde saat 11 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Refahiye MYO Öğrencilerine Güvenlik Konferansı haberi güncellenecektir.

ERZİNCAN NAMAZ VAKİTLERİ

23 Mart 2018, Cuma
 • İmsak
  04:51
 • Guneş
  06:14
 • Öğle
  12:35
 • İkindi
  16:00
 • Akşam
  18:43
 • Yatsı
  20:02
Sayfa Başı